DOMA • PONDELOK - PIATOK • POPOLUDNÍ

Druhý dych II.: 1. a 2. epizóda

28. 10 2019 16:30 | Alexandra Stahlová
Druhý dych II: 1. a 2. epizóda
Druhý dych II: 1. a 2. epizóda Foto: TV Doma

Keď sa vo vile po rokoch zrazu objaví ich otec, Daniel a Viktor sa nedokážu odosobniť – dajú mu naplno pocítiť svoje pohŕdanie a hnev.

Vo vile Kráľovcov je dnes poriadne rušno, všetci sa chystajú na odovzdávanie prestížnych cien za architektúru - Anna (Jana Lieskovská), Daniel (Braňo Deák), Barborka (Emma Tarageľová) a malý Janko, ale tiež Lenka (Kristína Svarinská), Viktor (Kamil Mikulčík) a malá Lucka. No problémy na seba nenechajú dlho čakať – nič dobré neveští ani Máriino (Anna Javorková) meškanie, ani zbytočne dramatický výstup zrúteného Paľa (Přemysl Boublík)... Mladá sestrička Zuzana (Dominika Žiaranová) je frustrovaná, pretože sa jej napriek veľkej snahe stále nepodarilo získať prácu, ktorú potrebuje ako soľ. Je práve na odchode, keď pred nemocnicou zaflekuje auto a viac z neho vypadne ako vystúpi dobitý Michal (Ján Dobrík), na ktorého zadnom sedadle leží v bezvedomí jeho vážne zranená priateľka Miriam (Veronika Paulovičová)! Viktora veľmi škrie, že Lenka trávi viac času v práci s Paľom, ako s ním a malou Luckou doma, a tak ju skrátka nemôže nepodpichnúť, hoci sa práve vo veľkom štýle udobrili. Zuzanina duchaprítomnosť a znalosti urobia na Máriu taký dobrý dojem, že prehodnotí svoje pôvodné rozhodnutie a ponúkne jej prácu. Vďačná Zuzana sa nechá uniesť emóciami a Michalovi, ktorý je po vážnej operácii ešte v bezvedomí, daruje svoj talizman pre šťastie. Jakub (Martin Mňahončák) zistí, kto je ich nový pacient a požiada Máriu, aby kontaktovala jeho najbližších. Michalov otec Štefan (Dušan Jamrich) je totiž... Jej exmanžel, Danielov a Viktorov otec!

S mužom, ktorý preňho kedysi tak veľa znamenal a ktorého videl naposledy pred pätnástimi rokmi - čo ho, pochopiteľne, dosť poznačilo -, sa nič netušiaci Daniel znovu stretne tým najnešťastnejším možným spôsobom – narazia na seba v nemocnici! A, akoby to sám osebe nebol dosť veľký šok, Daniel zároveň spozná nevlastného mladšieho brata, ktorého ešte nikdy nevidel... Ilona (Zuzana Porubjaková) je v šoku, keď jej Viktor povie o Lenkiných plánoch vziať k nim aspoň na istý čas z ústavu katatonickú Andreu (Milena Minichová). Zuzana si hneď v prvý deň v novej práci zavarí, keď na arogantného Romana Richtera (Ady Hajdu), zúrivo mlátiaceho Michala, zavolá ochranku. Keď sa vo vile po rokoch zrazu objaví ich otec, Daniel a Viktor sa nedokážu odosobniť – dajú mu naplno pocítiť svoje pohŕdanie a hnev.

Zuzana zopodiaľ sleduje, ako jej talizman pre šťastie opäť mení majiteľa. Zákerný Lukáš (Pavel Bruchala) využije Romanovo rozpoloženie a začne množstvom poloprávd a vyslovených lží nechutne huckať proti Michalovi...

Sledujte v utorok, 29. októbra, o 14.45!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Moja malá princezná - v pondelok, 20. januára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na