DOMA •MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 71. a 72. epizóda

18. 10 2019 16:35 | Alexandra Stahlová
Druhý dych: 71. a 72. epizóda
Druhý dych: 71. a 72. epizóda Foto: TV Doma

Keď Daniel konečne zistí pravdu, medzi ním a Annou sa znovu k slovu dostane to najhlavnejšie. Láska.

Daniel (Braňo Deák) je síce mierne rozrušený nečakanou návštevou, no i tak neverí Mikulášovým (Ivan Romančík) slovám. Koniec koncov, jemu Anna (Jana Lieskovská) a Dušan (Róbert Halák) povedali niečo iné. A tak napokon dokonale zmätie i Mikuláša... No čo je horšie, kvôli tomu sa Mikuláš a Anna pohádajú, navyše pred Dianou (Karin Olasová), ktorá dnes večer nocuje u nich na gauči, pretože po Dušanovom odchode skrátka nedokáže spať v jeho byte sama. Anna má pocit, že sa jej otec stará do vecí, do ktorých ho nič nie je a Mikuláš je roztrpčený, lebo svoju dcéru nikdy nepovažoval za typ ženy, ktorá ani sama nevie, s kým čaká dieťa! A presne ten dojem z nej práve teraz má... Šakal (Andy Hryc) a Timea (Slávka Halčáková) sú nadšení, ako dokonale im vyšiel plán na prevzatie kontroly nad Danarchom a zničenie Daniela (Braňo Deák) - a ako neuveriteľne ľahko sa im podarilo zneužiť pre svoje špinavé ciele Lukáša (Pavel Bruchala), nad ktorým opäť raz spoľahlivo zvíťazilo jeho obrovské ego. Ani jeden z nich nepochybuje o tom, že práve to mu raz zlomí krk. Timea zatiaľ netuší, že je len už otázkou času, kedy Šakal povolí uzdu Tiborovi (Dušan Cinkota), ktorého zatiaľ len tak-tak drží nakrátko, a prikáže jej, aby ju odstránil. Keďže sa jej všetky jej vzdušné zámky začínajú rúcať ako domček z karát, rozhodne sa Andrea (Milena Minichová) pre posledný zúfalý pokus o záchranu svojho domnelého šťastia - zájde za Teodorom (Pavel Višňovský) a požiada ho o pomoc. Chce, aby Annu odstavil, hocijakým spôsobom. na oplátku mu sľúbi presnú polovicu z Danielových majetkov, keď ich teda na ňu prepíše tak, ako dúfa... No Teodor o žiadne majetky nestojí - jediné, čo ho zaujíma, je to, či Andreino dieťa je skutočne Danielovo, alebo... Jeho! Po Mikulášových slovách je Daniel taký rozrušený, že skrátka nemôže inak, ako okamžite ísť za Annou a spýtať sa jej na rovinu, aká teda je pravda. No čo sa chce dozvedieť sa nedozvie, len si navzájom opäť ublížia v snahe dokázať si, že medzi nimi nič, ale naozaj nič nie je. No keby sa Daniel krátko po svojom odchode náhodou opäť vrátil, videl by, ako sa po Anniných lícach kotúľajú obrovské slzy.

Ibaže tentoraz si chce byť Daniel naozaj, naozaj istý, a tak urobí niečo nezvyčajné - zavolá Dušanovi, ktorý práve odchádza do Nemecka, a požiada ho o stretnutie. Nuž a Dušan, ktorý už nemá čo stratiť, mu napokon nielen potvrdí, že v skutočnosti je otcom Anninho dieťatka Daniel, pretože s ním nikdy k ničomu nedošlo a že po celý čas, čo žili pod jednou strechou, Anna spávala na gauči... Ale napokon mu povie pravdu i o všetkom ostatnom. Teodor si u kúpeného lekára overí, čo už vlastne dávno tušil - že Andrea pri testoch potvrdzujúcich, že Daniel je otcom jej dieťatka podvádzala a že pravda je v skutočnosti presne opačná! Po tom, čo sa Daniel práve dozvedel od Dušana, odrazu vidí všetky udalosti, ktoré ich s Annou rozdelili v úplne inom svetle. Zrazu všetko do seba zapadá ako dokonalé kúsky skladačky - postrelenie Teodora, Annino zatknutie v deň ich svadby, Mikulášova „nehoda", Annino nevysvetliteľné rozhodnutie ukončiť ich vzťah a odísť s Dušanom preč... A tak urobí to, po čom jeho srdce tak zúfalo túžil od chvíle, čo Annu stratil - zájde za ňou, nehľadiac na to, že je noc a zobudí celý dom... Povie jej, že pozná pravdu, ospravedlní sa jej a vyzná jej lásku! A keďže už ani jeden z nich nemá dôvod pred tým druhým niečo hrať, hoci to tak ešte pred hodinkou rozhodne nevyzeralo, znovu sa medzi nimi k slovu dostane to najhlavnejšie. Láska.

Dnes rozhodne nie je Timein najlepší deň, hoci o tom ešte nevie. Nielenže ju totiž Tibor neprestajne sleduje ako pes, vďaka čomu zistil, že Timea má akosi podozrivo blízko k mladej policajnej dôstojníčke z Rábekovho (Marek Majeský) oddelenia, s ktorou sa stretla v garážach a ktorej odovzdala podozrivo vyzerajúcu a poriadne tučnú obálku s bohviečím... Ale ešte ju aj totálne prevalcuje Teodorovo priznanie, že podľa testov DNA je otcom Andreinho dieťaťa a že to považuje za svoju druhú, a možno i poslednú šancu od života - ako napraviť to, čo pri nej zmeškal, zanedbal a zbabral...

Daniel má čo robiť, aby nedal najavo, ako veľmi sa mu na mol opitá Andrea, ktorá ho vo vile privítala záplavou výčitiek a otázok, hnusí. Na druhý deň ráno sú Mikuláš a Gitka (Hana Gregorová) poriadne zmätení, pretože už vôbec nevedia, či sa z Anninho a Danielovho včerajšieho zblíženia majú a smú tešiť alebo nie - alebo na čom vlastne sú... Preto sa rozhodnú spýtať sa priamo Anny. A dobre urobia - Anna, z ktorej už opadli všetok strach a obavy, im totiž konečne povie celú pravdu. Podobná situácia je i v Danielovej vile. Keď sa totiž neskutočne rozrušený a nahnevaný Daniel so všetkým, čo sa včera od Dušana dozvedel, zverí Viktorovi (Kamil Mikulčík), zistí, že jeho brat o všetkom už od začiatku vedel a že to pred ním tajil, pretože ho Andrea takisto vydierala! Po nečakanom rozchode s Máriou (Anna Javorková) si nešťastný Jakub (Martin Mňahončák) príde do spoločného bytu zbaliť posledné veci a odovzdať jej kľúč. Vie, že o dva týždne jeho láska odchádza do Kanady, a preto sa ju ešte pokúsi prehovoriť, pretože sa skrátka odmieta zmieriť s tým, že ju stráca - no márne... Teodor už má dosť klamstiev, ktoré mu Andrea neustále servíruje. Zájde preto za ňou a na rovinu ju konfrontuje so skutočnými výsledkami testov DNA jej nenarodeného dieťatka - s faktom, že jeho skutočným otcom je on! No Andrea ho nemilosrdne pritlačí k múru - nech len skúsi povedať niekomu pravdu a svoje dieťa uvidí najskôr o dvadsať alebo tridsať rokov, keď vyjde z basy!

Za Lenkou (Kristína Svarinská) príde vrcholne rozrušená Karin, ktorá sa jej chce nielen ospravedlniť za to, že zničila jej vzťah s Viktorom, keď s ním strávila noc, ale tiež povedať jej pravdu, v akom stave ho vlastne zviedla... Ale najmä o tom, že si zrazu uvedomila, čo pre ňu Paľo (Přemysl Boublík), ktorého až doteraz vytrvalo odmietala, vlastne naozaj cíti. Hoci si to ešte ani sama neuvedomuje - zatiaľ si totiž zjavne myslí, že ju sem doviedli len výčitky svedomia za to, ako veľmi mu ublížila a snaha napraviť to. Andreu čaká poriadne drsné prebudenie do reality, keď celá natešená príde do Danarchu za Danielom - v naivnej nádeji, že je všetko tak, ako si vysnívala a že teraz podpíšu s Danielom zmluvu o prevode jeho majetku na ňu a v ďalšom kole sa stane jeho manželkou. Namiesto toho sa však dočká studenej sprchy, lebo Daniel už zmluvu podpísal, ale bez nej - nuž a okrem toho, že jej vyhodí na oči všetky ej hriechy, ktoré už pozná, jej tiež oznámi, aby si urýchlene zbalila svoje veci a vysťahovala sa z jeho vily!

Sotva si Daniel, Anna a malá Barborka (Emma Tarageľová) konečne zase môžu naplno vychutnať spoločné chvíle a tešiť sa z toho, že sú opäť rodina - a tentoraz už navždy -, čaká Daniela ďalší tvrdý úder. Na jeho firmu Danarch totiž bola pre neplnene si záväzkov uvalená exekúcia! A nanešťastie to nie je ani ich jediný, ani najväčší problém...

Sledujte v pondelok, 21. októbra, o 14.25!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
VYHRADENÉ PRE LÁSKU: Matkina túžba a Úžasná Elin - v sobotu, 6. júna, od 20.00!
Sledujte celé epizody na