DOMA •MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 69. a 70. epizóda

17. 10 2019 16:50 | Alexandra Stahlová
Druhý dych: 69. a 70. epizóda
Druhý dych: 69. a 70. epizóda Foto: TV Doma

Zdá sa, že Andrei sa konečne podarí dosiahnuť svoje - že Daniel na ňu prepíše zvyšný majetok a následne sa vezmú!´

Jakub (Martin Mňahončák) je šokovaný, keď zistí, že Mária (Anna Javorková) sa bez neho rozhodla prijať ponuku odísť pracovať na rok do Kanady. Veľmi ho raní, keď mu povie, že nevidí dôvod, aby sa s ním o čomkoľvek radila a ani mu nechce povedať, prečo napokon zmenila názor, keď pôvodne bola rozhodnutá ponuku odmietnuť a nehodiť ich vzťah za hlavu. Po spoločne strávenej noci sa Diana (Karin Olasová) a Dušan (Róbert Halák) cítia veľmi zvláštne. Je evidentné, že im bolo spolu dobre, no ani jeden z ich nevie, ako to vníma ten druhý, a tak - možno v strachu z možného odmietnutia - zahrajú celú situáciu „do autu". Nemienia sa síce tváriť, že sa medzi nimi nič, to by bolo naozaj detinské, no snažia sa navzájom presvedčiť, že sa zrejme zblížili len preto, lebo sa v tej chvíli potrebovali, no nič vážnejšie to neznamená... Mikuláš (Ivan Romančík) sa odmieta zmieriť s Anniným (Jana Lieskovská) odchodom len tak bez boja. Márne sa ho Gitka (Hana Gregorová) snaží krotiť a dohovára mu - on je skrátka rozhodnutá dcére a potenciálnemu vnúčatku v odchode z domu zabrániť za každú cenu! Dianu trápia výčitky svedomia vo či najlepšej priateľke - hoci to znie absurdne, má pocit, akoby Annu podviedla, keď sa vyspala s Dušanom! Annu to síce prekvapí, no jej reakcia je úplne iná, akej sa Diana obávala - nielenže sa vôbec nehnevá, ale pre oboch priateľov sa veľmi, veľmi teší. Hoci ju trošku zarazia Dianine slzy a jej nešťastný povzdych, že sa s Dušanom nedali dokopy a že sa to stalo len preto, lebo sa potrebovali a nič viac za tým hľadať netreba... Anna ale priateľku veľmi dobre pozná a vie, že to nie je pravda - že Diana Dušana ľúbi! A nemýli sa, čo jej Diana napokon prizná. Keď do baru príde polícia a zatkne Paľa (Přemysl Boublík) za krádež a poškodenie cudzej veci, rozmaznanú Karin to poriadne šokuje. No potvrdí sa, že je zbabelec, pretože jej strach z otcovho hnevu je priveľký na to, aby povedala pravdu. Lenka (Kristína Svarinská) a Viktor (Kamil Mikulčík) sú z Paľovho rozhodnutia hotoví, no každý z nich má iný názor na to, ako a či mu pomôcť- A tak napokon dôjde k najhoršiemu - zahanbený a skrúšený Viktor sa Lenke totiž prizná, že jej nemohol povedať pravdu, pretože ho Paľo vydieral, že ak to urobí... On jej prezradí, že sa Viktor vyspal s Karin!

Pre Máriu je veľmi ťažké odpútať sa od Jakuba, ktorého veľmi ľúbi, no už sa rozhodla, pretože jej v srdci stále rezonujú slová jeho mamy a trápia ju výčitky, žeby sa Jakub kvôli láske k nej musel vzdať vlastných detí. Preto nielenže odmietne jeho návrh, že aspoň na krátky čas pôjde do Kanady s ňou, ale vzápätí mu povie, že by bolo lepšie, keby svoj vzťah ukončili, čím ho úplne prevalcuje a neskutočne rozhnevá... Tentoraz sa Gitke, aj keď o tom zatiaľ netuší, vypomstí, že nedokáže udržať žiadne tajomstvo. Keď totiž Ilone (Zuzana Porubjaková) prezradí, že otcom Anninho dieťatka je v skutočnosti Daniel (Braňo Deák) a nie Dušan, nikým nepozorovaný si ich rozhovor vypočuje neželaný svedok - a ako na potvoru je ním práve Andrea (Milena Minichová)! Hoci sa Anna už zmierila s tým, že sama možno nikdy šťastná nebude, rozhodne sa pomôcť k šťastiu aspoň svojim priateľom. Zájde preto za Dušanom, ktorý si práve balí veci do Nemecka a prezradí mu, že ho Diana ľúbi - a už dosť dlho... V Karin sa napokon predsa len pohne svedomie, prizná sa so svojím zlyhaním otcovi a spolu prídu na políciu, kde v poslednej chvíli zabránia Paľovi v podpísaní vymysleného priznania, kvôli ktorému by sa zrejme na dosť dlho presťahoval za mreže. Neskutočne vytočená Andrea, ktorá sa panicky bojí, že sa jej plán na získanie vytúženého rodinného šťastia po Danielovom boku zrúti ako domček z karát, zájde za Annou a začne sa jej opäť sprosto vyhrážať. No Anna sa jej už nebojí a nenechá sa do ničoho tlačiť. Z mesta rozhodne nemieni odísť len preto, lebo si Andrea dupla - už aj sama to plánovala, takže je to len a len jej rozhodnutie! Viktor sa márne kajá, Lenka mu jeho zlyhanie neodpustí. Pričasto ju sklamal a priveľmi ju zranil. Neverí jeho sľubom, že sa niekedy zmení. Je medzi nimi skrátka koniec, definitívny...

Daniel a Timea (Slávka Halčáková) sa konečne vrátia zo služobnej cesty z Anglicka. Zdá sa, že si jeden na druhého za ten krátky čas dosť zvykli a vychádzajú spolu nadštandardne dobre. Keď Daniel pozve Timeu k sebe na „slovenský anglický čaj", zoznámi ju s Ilonou a Ivanom (Filip Tůma). A práve Ivan pri odchode z vily narazí na špicľujúceho Tibora (Dušan Cinkota), z ktorého sa rozhodne vymámiť, čo chystá. Lebo o tom, že to nie je nič dobré, nepochybuje ani na sekundu! Poriadne prekvapenie po návrate domov však čaká Andreu, ktorej sa z tváre hneď stratí víťazoslávny úsmev. Sotva sa jej totiž podarilo „zbaviť sa" Anny, už musí čeliť novej potenciálnej sokyni v súboji o Danielovu priazeň - Timei!

Andreu ide rozdrapiť od jedu, keď zistí, že Timea, na ktorú práve narazila v obývačke vily, je tu na Danielovo pozvanie. Antipatia medzi oboma ženami by sa dala doslova krájať... Jakub už zistil, že v jeho nečakanom rozchode s Máriou má prsty jeho mama a jej „intervencia" u Márie - no nanešťastie preňho to na Máriinom rozhodnutí ukončiť ich vzťah a odísť do Kanady nič nemení. Po zistení, že Anna už má všetky veci zbalené a odchádza už dnes sa Mikulášovi zrúti celý svet. Nedokáže si predstaviť, že tu jeho dcéra zrazu nebude - a že jeho prvé vnúčatko bude vyrastať tak ďaleko od neho! No jeho snaha prehovoriť Annu, aby si to ešte rozmyslela a ostala bývať uňho, je, žiaľ, márna. Keďže na Jakubov smútok ani slzy, ani tvrdá alkohol akosi nezaberajú, rozhodne sa prijať pozvanie sestričky Ivanky, aby s ňou oslávil jej narodeniny - čo sa však neskôr ukáže ako rozhodne nie práve najšťastnejšie riešenie! Po Timeinom odchode sa Andrea márne snaží varovať pred ňou Daniela, odvolávajúc sa na referencie akýchsi svojich známych. Ibaže Daniel nechce nič počuť - nie celkom bezdôvodne si myslí, že Andrea chce Timeu v jeho očiach očierniť len zo žiarlivosti. Bystrému Ivanovi sa podarí okabátiť Tibora, s ktorým zájde na drink, že už nemá chuť hrdlačiť pre Teodora (Pavel Višňovský) a rád by sa pustil do nejakej inej „prácičky". Zároveň zistí, že v zornom poli zabijaka Tibora je teraz Danielova nová spoločníčka Timea, ktorá je vraj v poriadnom balíku!

Vďaka Lukášovi (Pavel Bruchala) je Danarch opäť v obrovských problémoch - a tentoraz to vyzerá tak, že sa z nich firma už viac nevyhrabe! Lukáš totiž nevyplatil veriteľov, ale všetky peniaze investoval do kúpy drahého bieleho mramoru, vraj na Timein pokyn, čomu ale Daniel odmieta uveriť. Situácia je však ešte horšia, než si vôbec dokázali predstaviť. Firma, od ktorej si mramor objednali, totiž vraj nielenže nemá na účte žiadnu ich platbu, ale zároveň ani neeviduje od nich žiadnu objednávku. Ba dokonca vraj až doteraz ani len netušila, že nejaká forma Danarch existuje. A Timea navyše Danielovi vôbec nedvíha telefón, čo rozhodne neveští nič dobré... Dušan sa definitívne rozhodne odísť do Nemecka, a tak donesie Diane kľúče od svojho bytu. Chce jej nejako pomôcť - a toto je jediný spôsob, akým to dokáže. Mrzí ho to, ale viac jej v tejto chvíli ponúknuť nemôže, pretože jeho srdce ešte stále patrí Anne. Jakub a Ivanka sa pri zapíjaní jej narodenín a jeho žiaľu z bolestného rozchodu zblížia, dokonca medzi nimi dôjde i na poriadne horúce bozky. Ďalej to však napokon nezájde, pretože Jakub sa včas spamätá, Ivanke sa ospravedlní so slovami, že skrátka nemôže, pretože nedokáže prestať myslieť na svoju bývalú - a narýchlo odíde.

Zdá sa, že Andrei sa konečne podarí dosiahnuť svoje. Daniel je totiž teraz taký zúfalý a bezradný, že začne reálne zvažovať jej návrh, aby na ňu prepísal zvyšný majetok a aby sa následne vzali. A dokonca už kvôli tomu kontaktuje i svojho právnika! No než si Andrea môže svoje domnelé víťazstvo naplno vychutnať, stane sa niečo, s čím nepočítala. Za Danielom totiž príde rozrušený Mikuláš a povie mu, že nech už sa naňho jeho dcéra bude akokoľvek hnevať, musí povedať pravdu - že otcom Anninho dieťaťa je v skutočnosti on!

Sledujte v piatok, 18. októbra, o 14.40!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Matky a dcéry - vo štvrtok, 2. júla, o 21.25!
Sledujte celé epizody na