DOMA •MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 67. a 68. epizóda

16. 10 2019 16:35 | Alexandra Stahlová
Druhý dych: 67. a 68. epizóda
Druhý dych: 67. a 68. epizóda Foto: TV Doma

Andreu vystraší zmienka o Anninom bábätku, pretože jej nie bezdôvodne skrsne v hlave, že dieťatko môže byť Danielovo...

Hoci o tom nedočkavý Šakal (Andy Hryc) pochybuje, Timein (Slávka Halčáková) plán sa dokonale napĺňa. Ambiciózny Lukáš (Pavel Bruchala) jej už celkom zobe z ruky, bez najmenšieho podozrenia sa namotá na jej ultralákavú ponuku investovať do veľmi výhodnej kúpy mramoru, ktorého použitím by nepochybne o triedu i dve zdvihli cenu chystanej stavby. Lenže to ešte Lukáš netuší, že práve kvôli mramoru napokon do Londýna nepoletí, ale na poslednú chvíľu ho nahradí Daniel (Braňo Deák) - čo bol vlastne po celý čas Timein zámer! Keď Jakubova (Martin Mňahončák) mama zistí, že priateľka jej syna je výrazne staršia Mária (Anna Javorková), ktorá jej je síce veľmi sympatická, no rozhodne si po boku svojho syna predstavovala kohosi mladšieho, v oboch ženách to vyvolá protichodné pocity. Ani jedna z nich sa zjavne necíti v tejto ošemetnej situácii najpríjemnejšie - to len Jakubovi sa ktovieprečo zdá, že toto neplánované oficiálne zoznámenie dvoch najdôležitejších žien jeho života dopadlo nad očakávanie dobre... Andrea (Milena Minichová) si uvedomuje, že jej vysnívane šťastie po Danielovom boku, o ktorom už v akomsi zvláštnom zahmlení mysle vôbec nepochybovala, je vážne ohrozené Timeinými a Šakalovými pochybnými aktivitami, a tak zájde za Teodorom (Pavel VIšňovský), aby pre ňu zistil nejaké informácie. Pri tej príležitosti po prvý raz padne otázku, ktorú si i ona sama už zopárkrát položila, hoci by to pred nikým nepriznala - či náhodou to dieťa, ktoré čaká, nie je Teodorovo?!

Hoci sa Viktor (Kamil Mikulčík) veľmi snaží, nepodarí sa mu Paľa (Přemysl Boublík), ktorý chce vinu za Karininu autonehodu vziať na seba, primäť k rozumu. Paľo je skrátka skalopevne rozhodnutý byť novodobým rytierom, hrdinom v žiarivej zbroji - a nik ho od tejto naivnej romantickej predstavy nedokáže odhovoriť, nech by sa už namáhal akokoľvek... Laura (Elena Podzámska) sa celkom dobre zabáva na Lukášovej neprehliadnuteľnej frustrácii z toho, že Timea pred ním opäť raz uprednostnila Daniela a že jeho funkcia a právomoci v Danarchu sú zjavne len na papieri... Nanešťastie práve Lukášovo pošramotené ego ich dostane do veľkých problémov, pretože keď sa Timei nepodarí dosiahnuť to, čo chcela, u Daniela, zavolá Lukášovi - a ten jej s radosťou vo všetkom vyhovie. A čo je ešte horšie, zneužije nato i nič netušiacu Lauru!

Hoci Mária podvedome tušila, že sa jedného dňa ocitne v takejto nezávideniahodnej situácii, predsa len ju veľmi bolestne zasiahne, keď za ňou znovu príde Jakubova mama - a je úplne jasné, kam svojimi rečami o synovom šťastí dnes i v budúcnosti mieri. Obe totiž vedia, že Jakub miluje deti a raz by nepochybne bol skvelým otcom - no len ak by svoj vzťah s Máriou ukončil, pretože ona už mu žiadne deti dať nemôže...

Pre Máriu je rozhovor s Jakubovou matkou veľmi ťažký, pretože to, čo od nej táto ustarostená žena žiada ju veľmi zraňuje - má sa totiž ako „staršia a múdrejšia" rozísť s Jakubom, aby si neskôr mohol nájsť inú, mladšiu ženu, s ktorou jedného dňa bude môcť mať deti! Gitka (Hana Gregorová) a Mikuláš (Ivan Romančík) si robia starosti, ako asi zareaguje Barborka (Emma Tarageľová) na to, že Anna (Jana Lieskovská) odchádza z mesta - a tiež na to, že je tehotná. Nanešťastie sa s Annou o týchto otázkach bavia príliš nahlas, a tak druhú časť ich konverzácie - o tom, že Anna čaká bábätko - Barborka začuje. A poriadne ju to zaskočí. Bojí sa totiž, že Anna už teraz s ňou a jej ockom už nikdy nebude rodina, pretože teraz už bude rodina so svojím dieťatkom a „s tým ujom", s ktorým ho čaká... Keďže si nedal povedať, že sa nemá hrať na hrdinu, zájde Paľo za svojím šéfom a povie mu o búračke, ktorú s jeho dcérou Karin mali na jeho novučičkom terénnom aute. Šéfov hnev na Karin, jej nezodpovedný spôsob života a večné problémy, je taký veľký, že tým Paľa naozaj veľmi prekvapí. V návale hnevu mu dokonca prezradí to, čo Paľo dosiaľ netušil - že Karin je jeho nevlastná dcéra! A tak sa Paľo rozhodne džentlmensky vziať vinu za nehodu na seba, no ešte predtým sa chce s Lenkou (Kristína Svarinská) a Viktorom za posledné peniaze, čo mu ešte zostali, poriadne opiť. Viktor ho chce od tohto bláznovstva odhovoriť, no má smolu - Paľo mu totiž pohrozí, že ak povie Karininmu otcovi pravdu, on zase povie pravdu Lenke! Novou funkciou a mocou opitý Lukáš sa opäť raz vyvŕši na Laure - pretože predstavuje jedinú prekážku v niečom nie celkom kóšer, čo sa pre Timeu nerozvážne rozhodol urobiť poza chrbát ostatných z Danarchu.

Andrea sa márne snaží z plačúcej Barborky dostať, prečo prišla domov uplakaná a prečo nedokáže prestať roniť slzičky. A tak urobí azda jedinú rozumnú vec, čo v tejto situácii môže - zavolá Márii a požiada ju o pomoc. Daniel je totiž ešte stále s Timeou v Londýne. Ibaže túžba dozvedieť sa dôvod Barborkinho zármutku sa Andrei tentoraz nevyplatí - dievčatko sa totiž babke (Eva Pavlíková) prizná, že smúti kvôli Anne, ktorá odchádza ďaleko, do inej školy. A vzápätí sa zmieni o bábätku, čo Anna čaká - a to Andreu dosť vystraší, pretože jej nie bezdôvodne skrsne v hlave, že dieťatko môže byť Danielovo... Pre Dianu (Karin Olasová) je nepredstaviteľné, aby Dušan (Róbert Halák) odišiel a ona zostala bývať v jeho byte, a tak si nasype popol na hlavu za to, čo sa medzi nimi včera stalo a nemalo sa stať, ospravedlní sa mu, vráti kľúče od bytu a rozhodne sa odísť do nejakého penziónu. Dušanovi sa naveľa-naveľa podarí presvedčiť ju, aby s odchodom ešte deň počkala a dnes ostala na večeru, ktorú pripravil. Ibaže po večeri ich opäť premôže vzájomná náklonnosť a neha - a tentoraz neostane len pri bozkoch!

Ivan (Filip Tůma) varuje Teodora, že videl Tibora (Dušan Cinkota) so Šakalom - a že si zjavne veľmi dobre rozumeli. Obaja cítia, že sa schyľuje k nejakej špinavosti a že Teodorovi zrejme pôjde o krk. Ktovie, ako by sa asi obaja cítili, keby vedeli, že Šakal dohadoval s Tiborom, ako sa zbaviť Timei. Keď pri odkladaní Jakubových vecí z vrecka jeho džínsov vypadne na zem jeho peňaženka a z nej fotografie jeho malej neterky, ktorú nosí stále pri sebe, Mária pochopí, ako veľmi jej partner podvedome naozaj túži po deťoch, ktorých sa od nej nikdy nedočká a prečo ju jeho matka žiadala o rozchod s ním. A tak, hoci jej to trhá srdce, urobí vážne rozhodnutie...

Sledujte vo štvrtok, 17. októbra, o 14.50!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Cennet - v utorok, 7. júla, o 20.30!
Sledujte celé epizody na