DOMA •MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 65. a 66. epizóda

15. 10 2019 16:50 | Alexandra Stahlová
Druhý dych: 65. a 66. epizóda
Druhý dych: 65. a 66. epizóda Foto: TV Doma

Dušana a Dianu, ktorí sa navzájom utešujú, na chvíľku úplne premôžu endorfíny - a začnú sa vášnivo bozkávať!

Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami... Tak presne túto trpkú odvekú pravdu na vlastnej koží zrejme už onedlho zakúsi nič netušiaca Lenka (Kristína Svarinská), ktorá si vzala do hlavy, že sa zahrá na dohadzovačku a pomôže Karin a Paľovi (Přemysl Boublík) dať sa dokopy. A tak má teraz Karin poriadny problém, pretože Paľo Lenke samozrejme okamžite uveril, že je doňho Karin totálne zbláznená, a začal Karin zahŕňať milostnými vyznaniami... Nielen Mikuláš (Ivan Romančík) sa trápi, že Anna (Jana Lieskovská) sa z preňho nepochopiteľných dôvodov rozhodla zrazu presťahovať do iného mesta, ďaleko od neho a svojho doterajšieho života, a začať odznova. Podobne nešťastný a bezradný je ale i Dušan (Róbert Halák), ktorému Diana (Karin Olasová) na rovinu povie, že sa má na dôvody Anninho zvláštneho správania a plánovaného odchodu spýtať priamo Anny.

Keď sa Gitka (Hana Gregorová) od Mikuláša dozvie, že sa Anna sťahuje preč, neveriacky si povzdychne, že v takejto situácii sa skôr chystala vypekať na svadbu a rozhodne nečakala rozchod. A vzápätí šokovanému Mikulášovi prezradí, že je Anna tehotná - s tým, že to vie od Márie (Anna Javorková), a tá by si predsa niečo také nevymyslela. A keďže Mikuláš je presvedčený, že Anna odchádza preto, lebo ju Dušan podlo nechal, okamžite za ním zájde a všetko mu vykričí - aj s dôvetkom, ako veľmi ho sklamal. Dušan, ktorému sa v tej chvíli zrúti celý svet, však nemá veľa času spamätať sa, pretože si uvedomí, že nech už sa cíti akokoľvek prevalcovane, je tu niekto, kto sa cíti ešte o čosi horšie a bezradnejšie a pre koho musí ešte niečo veľmi dôležité urobiť - Anna. A tak zájde za ňou a zachráni ju pred Danielovými (Braňo Deák) nástojčivými otázkami - povie mu totiž, že Anna dieťatko čaká s ním, a tak Daniel v jej živote už nemá čo hľadať! Karin temer porazí, keď jej Lenka s Viktorom (Kamil Mikulčák) oznámia plány stráviť romantický víkend vo štvorici aj s Paľom. Napokon síce súhlasí, hoci zjavne naozaj nerada - no už o pár minút neskôr si odchytí Viktora a pritlačí naňho, aby celú akciu nejakým spôsobom odpískal, lebo už jej naozaj dochádza trpezlivosť! A Viktor veľmi dobre vie, čo všetko je v hre, ak ju to prestane baviť - jeho šťastie s Lenkou.

Hoci má Anna plnú hlavu vlastných problémov, nemôže si nevšimnúť, že nie je sama - a že sú ľudia, ktorí sú na tom dokonca ešte o čosi horšie, ako ona! Ako napríklad Diana, ktorej práve rozvodový právnik jej neverného manžela oznámil, že vymenil zámky na ich dome a že kým nebudú vysporiadané ich majetkovo-právne vzťahy, nebude môcť doň vstúpiť a dostať sa k svojim veciam. No keď Anna večer príde domov a začuje rozhorčený rozhovor svojho otca s Gitkou, v ktorom Mikuláš soptí, že má dcéru, ktorá je tehotná a zrazu ju nik nechce, znovu sa na ňu všetko zosype s azda ešte väčšou intenzitou...

Gitka sa snaží upokojiť Annu, ktorá má po tom, čo počula z Mikulášových úst, neodbytný pocit, že sa na ňu zosypalo azda všetko nešťastie sveta a že už naozaj nevie, ako ďalej. Vysvetlí jej, ako to jej otec vlastne myslel - že ho nehnevá ona, ale to, ako sa k nej neférovo správajú iní! Vďaka jej nežnému materskému prístupu sa jej Anna nečakane otvorí a prezradí jej svoje tajomstvo - že Dušan s jej tehotenstvom nič nemá a že otcom jej bábätka je Daniel! Potom však Gitku zaprisahá, že Danielovi ani jej otcovi nesmie prezradiť nič z toho, čo sa práve dozvedela. Dušan a Diana si navzájom dodávajú silu a odvahu a sú si v ťažkých chvíľach , ktoré obaja prežívajú kvôli bolestným sklamaniam v láske, oporou a útechou. Keďže si vždy dobre rozumeli, ide to akosi ľahšie zdôverovať sa jeden druhému so svojimi pocitmi, nehanbiť sa za ne a dokonale sa uvoľniť v prítomnosti toho druhého. Dokonca až tak, že ich na chvíľku úplne premôžu endorfíny, ktorého ich zaplavili po konzumácii sladkej čokolády a pár kalíškov tvrdého alkoholu z Dušanových zásob, a začnú sa vášnivo bozkávať! No keď sa Dušan pokúsi o čosi viac, Diana sa zháči, čo to vlastne robia, a zastaví ho... Tesne pred odchodom na plánovaný víkend vo štvorici s Karin a Paľom prekvapí Lenka Viktora novým plánom - oni dvaja nikam nepôjdu, Karin a Paľo si majú vychutnať spoločný víkend na chate iba vo dvojici! Karin tým, pochopiteľne, vôbec nie je nadšená... No o niečo neskôr tento nápad dostane úplne iný, desivý rozmer, keď Viktorovi zazvoní telefón a hlas na druhom konci mu oznámi, že Paľo a Karin mali automobilovú nehodu!

Vyzerá to tak, že Andrea (Milena MInichová) úplne stratila súdnosť. Navrhne totiž Danielovi, aby všetok majetok prepísal na ňu, ako na svoju zákonitú manželku, čím mu vlastne ponúkne manželstvo - bolo by to samozrejme typické manželstvo „z rozumu", kde ide len a len o peniaze pre ňu a jej dieťa. Našťastie však Daniel na jej špekulácie už viac nie je odkázaný, keďže už kývol na Timeinu (Slávka Halčáková) ponuku a tá sa stala novou investorkou Danarchu. Hoci sa Gitka veľmi snaží, aby dodržala sľub, čo dala Anne, napokon to nevydrží a rukami-nohami Mikulášovi prezradí, čo sa dozvedela - že na Dušana sa hnevá úplne zbytočne, pretože za Annine tehotenstvo môže niekto iný... Daniel. Netuší pritom, že práve táto informácia temer rozbije jej vzťah s Mikulášom, ktorý sa v návale spravodlivého hnevu chystá za Danielom zájsť a poriadne od pľúc mu povedať, čo si o ňom myslí! Napokon sa ale našťastie spamätá a Gitke dá za pravdu... Daniel odmietne ísť spolu s Timeou na stavebné expo do Londýna a ako svoju náhradu odporučí Lukáša (Pavel Bruchala). Lauru (Elena Podzámska) naozaj pobaví, ako po tomto opäť raz narástlo Lukášovo ego, ktoré sa už pomaly, ale isto nezmestí do dverí. Zdá sa, že vážne verí tomu, že svoj pobyt v Londýne s Timeou bude môcť využiť na to, aby sa ju pokúsil zbaliť, hoci Laura správne odhalila, že Timea už od začiatku pasie po Danielovi.

Po tom, čo riaditeľka Poláková (Dagmar Sanitrová) s ťažkým srdcom prijala jej výpoveď, má už Anna jedinú starosť - ako o svojom plánovanom odchode povedať Barborke (Emma Tarageľová). Rozhodne sa ju vziať do kina, aby sa dobre naladili a... Potom sa uvidí. Keď Anna príde večer domov, čaká ju ťažký rozhovor s otcom - ten je totiž skalopevne rozhodnutý povedať všetko Danielovi! Karin je taká nazlostená, že s Paľom rozflákali otcovo auto, pretože vie, že ju za to riadne zvozí, že si zlosť vybije na Viktorovi a Lenke - chystá sa totiž Lenke povedať pravdu...

Sledujte v stredu, 16. októbra, o 14.40!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Cennet - v utorok, 7. júla, o 20.30!
Sledujte celé epizody na