Druhý dych cover

DOMA •MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych II: 33. a 34. epizóda

19. 11 2019 16:50 | Alexandra Stahlová
Druhý dych II: 33. a 34. epizóda
Druhý dych II: 33. a 34. epizóda Foto: TV Doma

Michal a Zuzana po krátkej, no veľmi emotívnej výmene názorov už viac nedokážu predstierať a konečne dajú priechod svojím citom.

Deprimujúce novinky, ktoré sa im podarí vytiahnuť zo stále ešte nie veľmi triezveho Viktora (Kamil Mikulčík) vyrazia Anne (Jana Lieskovská) a Ilone (Zuzana Porubjaková) dych. Jakub (Martin Mňahončák) je veľmi dotknutý, keď pochopí, že skrátka neexistuje spôsob, ako Máriu (Anna Javorková) presvedčiť, aby kvôli Štefanovi (Dušan Jamrich) nezahodila ani svoju kariéru, ani ich vzťah. A jej neochota pomenovať to, čo ju spája s exmanželom, pravým menom, ho mučí ešte viac... Lenke (Kristína Svarinská) sa uľúti nešťastného Paľa (Přemysl Boublík), ktorý sa zúfalo potrebuje s niekým porozprávať o strate najlepšieho priateľa – a nikoho iného okrem nej nemá. Viktor je veľmi dojatý, keď mu nešťastná Ilona ponúkne všetky svoje úspory. No až keď ho uplakaná kamarátka, ktorú vždy bral ako mladšiu sestru, nečakane pobozká, poriadne zmätený pochopí, že jej city k nemu sú inej povahy – a že ani ona mu nie je ľahostajná... Ďalšiu hádku už napätý vzťah Márie a Jakuba neprežije. Obom je jasné, že je koniec. Laura (Elena Podzámska) nevie, že Štefan o posledných neradostných udalostiach doma i vo firme nič nevie, a tak si pred ním neuvážene pustí ústa na špacírku. Gitka (Hana Gregorová) a Mikuláš (Ivan Romančík) si robia veľké starosti o Barborku (Emma Tarageľová), ktorá opäť nie je vo svojej koži. Ešteže je tu Zuzana (Dominika Žiaranová), ktorá dokáže rozviazať jazyk asi aj nemému.

Ešte včera by sa Viktor Lenkinmu návratu do vily tešil ako blázon. Lenže včera bolo včera a dnes je dnes – a dnes si nevie predstaviť, že budú obaja predstierať, akoby sa nič nestalo. Akoby neexistoval Paľo, neexistovala Lenkina nevera, neexistovala Ilona... No ani len tak, bez boja, zahodiť roky spoločného šťastia mu nepríde správne. A ešte je tu predsa i malá Lucka... Anna váha, no napokon s vďakou prijme pomocnú ruku, ktorú jej podá Štefan. Michal (Ján Dobrík) a Zuzana po krátkej, no veľmi emotívnej výmene názorov už viac nedokážu predstierať a konečne dajú priechod svojím citom. Lukáš (Pavel Bruchala) spečatí svoju dohodu s Tiborom (Dušan Cinkota) tým, že mu prevedie na účet, čo si zapýtal. Frustrovaná Miriam (Veronika Paulovičová) sa rozhodne frustráciu z Lukášovho odmietnutia kompenzovať Michalom. Dopadne to, podľa očakávania, katastrofálne. Pokúsi sa ho totiž zviesť – a keď to nevyjde... Vydierať!

Štefanovo rozhodnutie nikam necestovať a zomrieť doma sa zdá neotrasiteľné. No rozhovor s nešťastným Jakubom ho zasiahne na tom najcitlivejšom mieste..

Sledujte v stredu, 20. novembra, o 14.35!

Upútavka

 
Život je raz taký - v nedeľu, 26. septembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na