Druhý dych cover

DOMA •MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych II: 53. a 54. epizóda

04. 12 2019 16:40 | Alexandra Stahlová
Druhý dych II: 53. a 54. epizóda
Druhý dych II: 53. a 54. epizóda Foto: TV Doma

Čoraz zmätenejšieho Daniela kvária stále väčšie a väčšie bolesti hlavy. Laura a Viktor ho nájdu v Danarchu v bezvedomí!

Gitka (Hana Gregorová) zahrá pred Andreou (Milena Minichová) také ukážkové divadielko, za ktoré by sa nemusela hanbiť ako profesionálna herečka. Aj keď to Danielovi (Braňo Deák) v poslednom čase naozaj veľmi nemyslí, fakt, že Viktor (Kamil Mikulčík), ktorého má kvôli Andrei chuť zaškrtiť, zachránil Danarch, ešte náležite doceniť dokáže. Ilonu (Zuzana Porubjaková) a Paľa (Přemysl Boublík) poteší, keď sa náhodou stretnú pri Dunaji. Filip (Jan Révai) nechce, aby sa Zuzana (Dominika Žiaranová) kvôli nemu a Anne (Jana Lieskovská) dostala do problémov, no ona jeho dobre mienené „alibi“ dôrazne odmietne. Daniel pochopí, že sa vo Viktorovi zmýlil, a poriadne - no že sa môže mýliť i v Anne si zatiaľ pripustiť nedokáže. Pri bratovom priznaní, že s tou diablicou, s ktorou už nejaký ten piatok žije pod jednou strechou, nespáva, Viktorovi padne sánka. Danielovi preto dá jedinú radu, ktorú mu v tejto situácii môže dať – aby sa riadil srdcom, a nie hlavou, ktorá ho už dlhšie zrádza! Už je hlboká noc, keď Zuzana a Filip pomôžu Anne simulovať vážne zdravotné komplikácie, aby ju aspoň na chvíľu stratil z očí policajt (Tomáš Horváth) strážiaci pred jej dverami. Ujsť nepozorovane z nemocnice sa však paradoxne ukáže byť o čosi ľahšie, ako presvedčiť Barborku (Emma Tarageľová), ktorá už viac nie je malé dievčatko, aby s nimi odišla uprostred noci ktoviekam - bez ocka... Vyšetrovateľ Rábek (Marek Majeský) a doktorka Harvanová (Zita Furková) majú konečne opäť dôvod na optimizmus.

Daniela zneistí, keď Annu nenájde v jej nemocničnej izbe - a keď sa dozvie o jej údajnej núdzovej operácii, strach sa zmení na hnev. Nové informácie od Tibora (Dušan Cinkota) vrhajú na Annin prípad úplne iné svetlo... Po rozhovore s Jakubom (Martin Mňahončák) a telefonáte s Andreou už Daniel vie, koľká bije. A jeho hnev vystrieda zúrivosť! Nepoučiteľný Roman (Ady Hajdu) si odmieta priznať, že už nemá v podstate žiadnu moc, a tak namiesto toho, aby tvárou v tvár obvineniam vyšetrovateľa Rábeka konečne pochopil, že mu tečie do topánok a spolupracoval, zníži sa k sprostým vyhrážkam. Lenka (Kristína Svarinská) a Viktor sú v šoku, keď sa dozvedia, ako nepredstaviteľne sa situácia zase zamotala. Čoraz zmätenejšieho Daniela kvária stále väčšie a väčšie bolesti hlavy. Laura (Elena Podzámska) a Viktor ho nájdu v Danarchu v bezvedomí! Andrein „dokonalý plán“ sa začína rúcať ako domček z karát. No ona tento fakt tvrdohlavo ignoruje...

Jakub nemá pre Viktora a Lauru dobré správy. Ukáže sa totiž, že Danielov stav je oveľa vážnejší, než predpokladali – a jeho prognóza neistá.

Sledujte vo štvrtok, 5. decembra, o 14.40!

Upútavka

 
Život je raz taký - v nedeľu, 26. septembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na