DOMA •MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych II.: 3. a 4. epizóda

29. 10 2019 16:50 | Alexandra Stahlová
Druhý dych II: 3. a 4. epizóda
Druhý dych II: 3. a 4. epizóda Foto: TV Doma

Každý sa s Andreinou prítomnosťou vo vile vyrovnáva po svojom – Anna tichým súcitom, Viktor jedovatými poznámkami a Barborka... Šokom.

Predstava, že sa jeho milovaná dcéra Miriam (Veronika Paulovičová) možno už nikdy viac nepreberie, privádza Romana (Ady Hajdu) do zúrivosti. Jeho chorá nenávisť k Michalovi (Ján Dobrík) narastá doslova každou minútou... Lenka (Kristína Svarinská) sa na najbližšie dva týždne spolu s Andreou (Milena Minichová) presťahuje do ich starého bytu, Viktor (Kamil Mikulčík) tak starostlivosti o malú Lucku a úplne hysterickému Paľovi (Přemysl Boublík) musí čeliť úplne sám. Štefan (Dušan Jamrich) sa márne snaží utešiť Michala, ktorý sa utápa v sebaľútosti a týra neznesiteľnými výčitkami svedomia. Anna (Jana Lieskovská) zaskočí Máriu (Anna Javorková) žiadosťou o kontakt na Štefana – a Mária Annu zase informáciou o Danielovom (Braňo Deák) a Viktorovom nevlastnom bratovi, ktorý skončil u nej nemocnici! Ťažko povedať čo vlastne ten slizký podliak Lukáš (Pavel Bruchala) sleduje tým, že sústavne štve Romana proti Michalovi...? Po rozhovore s Annou sa Štefan už necíti taký bezradný a bezmocný. Práve naopak, znovu má chuť zabojovať o to, na čom mu v živote záleží. Danielova nedospelá trucovitá reakcia Annu nepríjemne prekvapí. Smutná pravda, ktorá akoby mimovoľne vyjde zo Štefanových úst, zasiahne Máriu s nečakanou intenzitou. Lenka má pocit, že prichádza o rozum. Je predsa nemožné, že Andrea nie je až taká bezvládna a nemohúca, ako si tvrdia lekári...?

Roman dostane z väzenia svojho dávneho kamaráta Teodora (Pavel Višňovský) – a na oplátku chce, aby preňho zabil Michala. Daniel je v šoku, keď mu nešťastný Štefan povie o svojej vážnej chorobe. Vo svetle nových informácií je ochotný si otcov návrh, alebo skôr prosbu, ešte raz premyslieť. Každý sa s Andreinou prítomnosťou vo vile vyrovnáva po svojom – Anna tichým súcitom, Viktor jedovatými poznámkami a Barborka (Emma Tarageľová)... Šokom. Jakubovi (Martin Mňahončák) sa zdá naozaj čudné, že Zuzana (Dominika Žiaranová) nedokáže vydokladovať prax za posledných päť rokov, akoby žila v nejakom vzduchoprázdne. Mikulášovi (Ivan Romančík) a Gitke (Hana Gregorová) prebehne po chrbte mráz, keď Barborka nadhodí, že Andrea svoju nevládnosť možno len predstiera... To, čo sa nepodarilo nikomu inému, sa napokon podarí Michalovmu strážnemu anjelovi Zuzane – vrátiť ho znova do života.

Keď Viktora a Daniela vytiahne uprostred noci z postelí rana ako z dela, mladší z bratov má hneď poruke istú teóriu, komu za tieto manévre asi vďačia... Daniel predostrie Viktorovi celkom zaujímavý koncept ich možnej budúcej spolupráce.

Sledujte v stredu, 30. októbra, o 14.35!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Tri dievčatá a jedna svadba - v piatok, 23. októbra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na