Druhý dych cover

DOMA •MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Jana Lieskovská sa tajne vydala: Teraz prehovorila o svadbe

08. 09 2022 12:15 | Teleráno, markiza.sk
Janka v Teleráne
Janka v Teleráne Foto: TV Markíza

Prezradila dokedy sa tancovalo.

Herečka Janka Lieskovská je už vydatá pani. V štvrtkovom Teleráne porozprávala o svadbe, ktorá sa konala v júli. „Svadba bola krásna, spojili sme sa dve hudobnícke rodiny, bol to veľký žúr. Tancovalo sa a všetci sme sedeli za jedným veľkým stolom,“ prezradila šťastná herečka. Ako sama povedala, neverila, že sa dokáže na vlastvej svadbe zabaviť. Pôvodne si myslela, že ju budú čakať len organizačné povinnosti, ale opak bol pravdou: „Spravili sme si to tak, aby sme sa zabavili.“

Obľúbená herečka hviezdi na doskách, ktoré znamenajú svet, v novej komédii Škrupinka, ktorá bude mať premiéru v divadle Nová scéna. „Je to krásna poľská hra, som veľmi vďačná režisérovi Sprušanskému, že ma obsadil,‟ dodala.

V rozhovore sa dozviete, ako prebiehalo Janine prvé stretnutie s manželom, kde sa dvojica zoznámila a do koľkej rána trvala svadobná veselica.

 

O divadelnej hre Škrupinka

V zapadnutej knižnici sa stretávajú dve rozdielne ženy so svojimi protikladnými osudmi a s rozdielnym pohľadom na svet. Do seba utiahnutá knihovníčka a suverénna zlatokopka. Sú natoľko iné, až sa pýtate: Čo ich dokáže spojiť? Je to túžba človeka byť sám sebou. Byť šťastným a vnútorne vyrovnaným.

Dokážeme sa zbaviť svojich škrupiniek? Masiek, ktorými sa chránime pred krutosťou sveta a vzťahov v ňom? Vieme prekonávať naše hlboko zakorenené predsudky? Vieme byť skutočne otvorení v medziľudskej komunikácii? Byť otvorení voči tomu, čo nepoznáme? Nepodľahnúť vlastným predsudkom a strachu? Postavy tohto príbehu sa voči sebe napokon otvoria a s prekvapením zistia, aké príjemné je nájsť si cestu k tomu druhému. Stačí len pozorne si načúvať.

Krehký a hlboko ľudský príbeh o neľahkej ceste k sebe. K vlastným očakávaniam od života. Ale aj od tých druhých. Príbeh o bláznivých rozhodnutiach, ktoré dokážu zmeniť váš život. Inscenácia láskavého aj uštipačného humoru, úprimnosti a irónie, s patričnou dávkou dojatia. Náhodné stretnutie dvoch žien v úplne odlišných životných situáciách a zdanlivo rozdielnych pováh sa mení v oslavu novej energie a nezlomnej túžby naplno žiť. Vzájomne sa pochopiť a otvoriť v sebe dvere tolerancie, harmónie a rešpektu.

Upútavka

 
Zachránené životy - v piatok, 23. septembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na