DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 80. epizóda

01. 02 2018 06:35 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 80. epizóda
Druhý dych: 80. epizóda Foto: TV Doma

Zdá sa, že u Kráľovcov sa tentoraz už nadobro udomácnili láska, šťastie a pokoj. No čo ak má osud predsa len iné plány...?

Konečne nastal Deň D. Prípravy na svadbu Anny a Daniela, ktorá sa má konať už o necelé dve hodiny, vrcholia. Čerstvo za Dušana vydatá Diana, ktorá posledné dva týždne kvôli svadbe svojej najlepšej kamarátky temer oka nezažmúrila, mierne vystresovaná dohliada na hladký priebeh celej akcie, čo v preklade znamená, že stavia všetkých zúčastnených do pozoru Len ženích a nevesta zatiaľ ešte sladko spia, akoby sa nechumelilo... Napokon sa ich však ráznej Diane podarí vytiahnuť z postele a primäť ich k holiacim, česací, maľovacím, prezliekacím a rôznym iným „dolaďovacím" predsvadobným rituálom.

Nemohlo by však ísť o Kráľovcov, keby aj v tento slávnostný deň nedošlo k nejakej tej menšej či väčšej katastrofe... Najprv Barborka pri pretekoch „kto rýchlejšie zje raňajky" nechtiac prevrhne na Števka džús, a tak sa s ním Dušan, kým Dianu obchádzajú mrákoty, ponáhľa domov prezliecť sa. Potom Viktor, ako vždy oplývajúci taktom slona, alebo skôr mamuta v porceláne, veľmi urazí a raní Lenku, ktorá mu položartom-polovážne navrhne, aby sa tiež vzali. A pritom si ani neuvedomí, čo urobil a že z jeho hlúpeho výsmechu usúdila, že ju zrejme predsa len nemá až tak rád, ako si myslela a nemyslí to s ňou vážne, keďže si ju zjavne vziať nechce...

No úplne najhoršiu vec nechtiac vyvedú Klaudia s Milanom, ktorí mladým do daru prinesú akýsi podomácky pálený „elixír lásky", a až po tom, čo sa z neho Daniel napije im prezradia, že je to anízový likér. Daniel totiž trpí zriedkavou - a navyše veľmi ťažkou - alergiou na aníz!

Mária neváha ani sekundu, naloží stále viac a viac sa dusiaceho Daniela i s vystrašenou Annou do auta a ponáhľa sa do najbližšej nemocnice. Keď dorazia do malej súkromnej kliniky, kde Mária urobí poriadny rozruch, keď zistí, že ošetrujú len objednaných pacientov a že navyše lekár, čo má dnes službu, do nej ešte nenastúpil, opäť sa ukáže, aký vie byť život zvláštny a nevyspytateľný. Mária tu totiž znovu stretne Jakuba, ktorý tu pracuje od ich rozchodu a jeho odchodu z nemocnice!

Kým všetci čakajú, kým sa Danielovi po injekcii konečne uľaví, bývalí partneri sa v tichosti rozprávajú o svojich terajších životoch, o práci... Aj slepý by si všimol, že city, ktoré ich donedávna spájali, sú stále rovnako vrúcne a silné, a tak asi neprekvapí, že si ich všimol aj Daniel - a preto nezaváha a Jakuba srdečne pozve na svoju svadbu. Kým sa Jakub rozhodne, oni sa už ponáhľajú do kostola, kde ich už všetci netrpezlivo čakajú. Teda, všetci okrem Viktora, ktorý kamsi zmizol...

Po krásnom svadobnom obrade v malom kostolíku, na ktorom samozrejme nechýbal nik z rodiny a priateľov - okrem narýchlo pozvaného Jakuba prišli napríklad aj čerstvo z vyšetrovacej väzby prepustený Lukáš či z Talianska sa navrátivšia Timea -, a tiež po obvyklých gratuláciách pred kostolom, príde rad na hádzanie kytice, ktorá bezpečne pristane v Gitkinom materskom náručí.

No ešte o čosi väčšiu radosť a dojatie všetkých prítomných spôsobí prekvapivo Viktor, ktorý si priamo na kostolných schodoch kľakne pred Lenku a požiada ju o ruku - z vrecka pritom vytiahne púťový prstienok s kvietkom namiesto obligátneho kameňa, po ktorý sa pred chvíľou vytratil k neďaleko od kostola udomácneným kolotočiarom!

Po niekoľkých mesiacoch sa Lenka vyberie do nemocnice za Andreou, ktorej stav ostáva nezmenený. Sľúbi jej, že sa dobre postará o jej krásnu a zdravú dcérku Lucku, ktorú zviera v náručí, a so slzami v očiach sa rozlúči s nehybným telom pripojeným na prístrojoch, ktoré kedysi bolo jej sestrou...

Policajný vyšetrovateľ Rábek a Timea - ktorej priamo vo svojej kancelárii umožnil krátke stretnutie s uväzneným Teodorom, aby mu mohla okrem iného odovzdať fotografiu malej Lucky, ktorej sa u Lenky a Viktora dobre darí - si stále dobre rozumejú, a tak je len logickým záverom, že sa napokon rozhodnú to spolu skúsiť!

Narodením a osvojením malej Lucky sa veľmi upevnil vzťah Lenky a Viktora, nuž a po narodení malého Janka je zase rodina Anny, Daniela a Barborky konečne kompletná. Zdá sa, že u Kráľovcov sa tentoraz už nadobro udomácnili láska, šťastie a pokoj. No čo ak má osud predsa len iné plány...?

Sledujte v piatok, 2. februára, o 5.45!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Neželaná nevesta: NOVÉ ČASTI - vo štvrtok, 18. júla, o 21.25!
Sledujte celé epizody na