DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 79. epizóda

31. 01 2018 06:30 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 79. epizóda
Druhý dych: 79. epizóda Foto: TV Doma

Andrea spanikári. Najprv poje ktovieaké lieky, ktoré zapije tvrdým alkoholom, potom sa pokúsi streliť si do hlavy...

Keď Šakal zistí, že Timea pracuje - a vlastne po celý čas pracovala - pre políciu, pochopí, že skončil. Nečudo, že mu toto poznanie poriadne tvrdo udrie na žalúdok a že má zrazu pocit, akoby mu chýbal kyslík... Kým mafián putuje do väzenia, odkiaľ pri troche šťastia vďaka nahromadeným dôkazom už možno nikdy nevyjde, Timea sa rozlúči s nadporučíkom Rábkom, pretože na istý čas sa znovu vracia do Talianska. Hoci to medzi nimi ešte stále neprehliadnuteľne iskrí a hoci už teraz obaja vedia, že stoja na rovnakej strane a bojujú za rovnakú vec, a teda ich prípadnému zblíženiu okrem vzdialenosti už nič nestojí v ceste, napokon sa rozlúčia len podaním rúk...

Mária s a veľkou radosťou oznámi Danielovi, že si dnes Annu konečne môže odviesť domov z nemocnice. Cestou do vily sa však zaľúbenci ešte zastavia v nákupnom centre, pretože Daniel trvá na tom, že ešte čosi musí vybaviť. Niečo veľmi dôležité, čo nemôže a nechce odkladať. Nejde však o prácu, ako sa mylne domnieva Anna, ale rozhodnutie na celý život, ktoré sa týka najmä jej - Daniel ju totiž vezme do klenotníctva vybrať zásnubný prstienok a priamo na mieste ju znova požiada o ruku! A človek nemusí byť veštec, aby uhádol jej odpoveď... :-)

Je neuveriteľné, že k Andrei sa informácie o posledných hodinách, ktoré dramaticky otrasú aj jej svetom, zatiaľ vôbec nedostali. A je tak trochu príznačné, že sa všetky novinky dozvie v Teodorovom bare - že otec jej dieťaťa je za mrežami, pretože polícii výmenou za záchranu Timeinho života odovzdal CD-čko s dôkazmi, ktoré vzápätí odštartovalo vlnu ďalšieho zatýkania. Keď Andrea pochopí, že je stratená a že aj ona skončí v base, pretože CD-čko obsahuje viaceré usvedčujúce dôkazy aj proti nej, spanikári. Najprv poje ktovieaké lieky, ktoré zapije tvrdým alkoholom, potom sa pokúsi streliť si do hlavy zbraňou, čo našla v jednej zo zásuviek v Teodorovej kancelárii... No napokon sa - ako to, žiaľ, stroskotaní zbabelci niekedy robia - rozhodne radšej si vybiť zlosť a frustráciu za vlastné životné omyly a zlyhania, za ktoré jej teraz hrozí zaslúžený trest, na nevinných!

Po chvíľke nesmiernej radosti, ktorú Anna sa Danielom spôsobili Mikulášovi, Gitke, Milanovi a Klaudii oznámením, že sa budú brať, nanešťastie životmi osudom ťažko skúšaných zaľúbencov a ich najbližších otrasie ďalšia nepredstaviteľná hrôza! Teraz zjavne už úplne vyšinutá Andrea totiž uniesla Barborku zo školy a prinútila ju vypiť kakao s rozdrvenými liekmi na spanie! Keď Andrea zavolá Danielovi a Anne, aby si po dievčatko prišli, privíta ich s namierenou zbraňou a ľapoce čosi o tom, že ak na ňu Daniel neprepíše všetok majetok, ktorý predtým previedol na Annu, Barborka ostane spať naveky! Danielovi sa podarí na chvíľu odpútať jej pozornosť, aby Anna mohla odniesť jeho dcérku do bezpečia. Potom sa pokúsi Andrei dohovoriť a odzbrojiť ju. Anna sa snaží prebrať omámenú Barborku z bezvedomia, no tá na jej slová, ani dotyky nereaguje. Keď sa zrazu bytovkou rozľahne zvuk výstrelu, Annino z prežitých útrap už i tak veľmi vystrašené srdce zamrie v desivej predtuche...

Hoci lekári urobili všetko, čo bolo v ich silách, Mária nemá pre nešťastnú Lenku dobré správy - Andrea, ktorá si v zúfalstve strelila do hlavy, je klinicky mŕtva. Nebyť prístrojov, ktoré dýchajú za ňu... Je malý zázrak, že jej nenarodenému dieťatku jej smrť nijako neublížila. Žije a je zdravé. A ak telo jeho matky vydrží dosť dlho to, aby sa všetky orgány bábätka vyvinuli tak, ako majú, o pár mesiacov príde na svet. A to je deň, ku ktorému sa teraz upínajú všetky Lenkine nádeje, pretože - aj keď tým Viktor nie je práve nadšený - je rozhodnutá sa sestrinho dieťatka ujať. Nech si však už Viktor o tomto nápade myslí čokoľvek, nikdy by neriskoval, že Lenku znovu stratí, a tak jej rovno povie, že súhlasí s tým, aby drobca spolu vychovali. Veď predsa nie je „nejaké necitlivé hovädo"!

Zdá sa, že životy budúcich manželov Kráľovcov a ich priateľov a blízkych sa konečne zase dostávajú do normálu. Na nový život s novým členom rodiny sa tak chystajú nielen Lenka s Viktorom, ale i Anna, Daniel a Barborka a Diana s Dušanom, ktorí si už onedlho zrejme konečne budú môcť osvojiť Števka! Na nový život osamote si zase privyká Mária, ktorá sa pomaly zotavuje zo smutného rozchodu s Jakubom a jeho odchodom z jej života i nemocnice. Všetci bez výnimky sa však horúčkovito chystajú na jeden výnimočný deň, ktorého sa už nevedia dočkať a ktorý sa, našťastie, blíži míľovými krokmi - dňa, keď si Anna a Daniel konečne povedia vytúžené „Áno"!

Sledujte vo štvrtok, 1. februára, o 5.45!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Neželaná nevesta: NOVÉ ČASTI - vo štvrtok, 18. júla, o 21.25!
Sledujte celé epizody na