DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 77. epizóda

29. 01 2018 06:25 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 77. epizóda
Druhý dych: 77. epizóda Foto: TV Doma

Teodor požiada Rábka o pomoc pri záchrane Timei - a na oplátku mu ponúkne CD-čko s dôkazmi a svoju výpoveď proti Šakalovi!

Annu Šakalova návšteva, aj jeho predstieraná milota, neskutočne desia... Obzvlášť preto, že je absolútne jasné, že neprišiel len na zdvorilostnú návštevu a že od nej bude niečo chcieť. Ukáže sa, že to niečo... Je všetok majetok, ktorý na ňu Daniel prepísal skôr, než skončil za mrežami! Anna mu má čo najskôr všetky peniaze pokorne odovzdať - a on potom na oplátku zariadi, aby sa Daniel dostal na slobodu. Alebo to neurobí, no potom...

Po rozhovore s mamou má Viktor pocit, že stráca aj posledné zvyšky ilúzií, teda ak vôbec ešte nejaké má. Tak ho šokuje, keď sa dozvie pravdu o povahe vzťahu Márie a Jakuba, že zareaguje ako úplný hlupák a mame vykričí, že na vzťah s ním - a vlastne akýkoľvek vzťah - je jednoducho pristará, pretože Jakub je jeho rovesník a ona... Babka! Príliš neskoro si uvedomí, že prestrelil a že tým mamu veľmi ranil.

Keď sa rozzúrený Viktor vráti domov a povie Lenke, že Jakub zámerne predlžoval jej pobyt na psychiatri a umožnil tak ľuďom zodpovedným za jej znásilnenie zahladiť všetky stopy, má Lenka pocit, akoby bola uväznená v nejakej nevysvetliteľnej nekonečnej nočnej more!

Policajný vyšetrovateľ Rábek je taký frustrovaný z nepochopiteľných machinácií, ktoré sa v poslednom čase akosi nebezpečne premnožili okolo prípadu vytunelovania firmy Danarch, že urobí niečo nepredstaviteľné - na mol sa opije priamo v kancelárii. Na jeho veľkú smolu jeho kolegyňa toto jeho zlyhanie zneužije na to, aby ho úplne odstavila. Nechá ho podrobiť dychovej skúške a následne skonfiškuje jeho odznak, postaví ho mimo službu a varuje ho, že ak sa neprestane pliesť do vecí, do ktorých nemá, obviní ho z marenia vyšetrovania!

Malej Barborke Anna a ocko veľmi chýbajú, no našťastie nepozná úplnú pravdu. Už i tak je nešťastná, že je Anna v nemocnici a keby vedela, že jej ocko je vo väzení, len by sa zbytočne ešte viac trápila... Ešteže jej Ilona milosrdne zaklamala, že ocko je na dôležitej služobnej ceste.

Keď Teodor vďaka bystrému Ivanovi zistí, že Timea nie je v bezpečí, ako si myslel, ale že ju uniesol šialený a nezvládnuteľný Tibor, ktorý určite pracuje pre Šakala, zájde za mafiánom a pohrozí mu, že ak sa jeho dcére niečo stane, vie toho dosť na to, aby mu poriadne zavaril! Ibaže Šakal si myslí, že Teodor blufuje. Vlastne sa naivne spolieha na to, že Teodor nikdy neurobil nič, čo by ho samého ohrozilo - a že to bude úplne rovnaké i v tomto prípade.

Po návrate zo skvelej dovolenky sa Milan a Klaudia, vyzbrojení množstvom zábavných historiek a fľaškou dobrého vína, vyberú na návštevu k Mikulášovi a Gitke. Tam ich dobrá nálada razom prejde a úsmevy na ich tvárach vystrieda úprimné zdesenie, keď sa dozvedia horúce novinky - že Anna skončila v nemocnici a Daniel vo vyšetrovacej väzbe!

Teodor sa po zrelej úvahe rozhodne pre extrémne riskantný krok, ktorý ho môže stáť nielen slobodu, ale i život. Osloví totiž Rábka so žiadosťou o pomoc pri záchrane Timei - a na oplátku mu ponúkne nielen CD-čko s dôkazmi, ale i svoju výpoveď proti Šakalovi! Keď Teodorovi zavolá Ivan a prezradí mu, že zistil, kde Tibor väzní jeho dcéru a že na to miesto práve dorazil aj Šakal so svojimi gorilami, Teodor a Rábek sa bleskurýchle rozhodnú vydať sa za a pokúsiť sa Timeu zachrániť. Netušia, že doslova v hodine dvanástej. Tibor totiž práve doráňanej a pevne zviazanej Timei oznámil, že ju čaká náročný deň. Jej posledný...

Sledujte v utorok, 30. januára, o 5.45!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Neželaná nevesta: NOVÉ ČASTI - vo štvrtok, 18. júla, o 21.25!
Sledujte celé epizody na