DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 71. epizóda

19. 01 2018 06:30 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 71. epizóda
Druhý dych: 71. epizóda Foto: TV Doma

Keď Daniel konečne zistí pravdu, medzi ním a Annou sa znovu k slovu dostane to najhlavnejšie. Láska.

Daniel je síce mierne rozrušený nečakanou návštevou, no i tak neverí Mikulášovým slovám. Koniec koncov, jemu Anna a Dušan povedali niečo iné. A tak napokon dokonale zmätie i Mikuláša... No čo je horšie, kvôli tomu sa Mikuláš a Anna pohádajú, navyše pred Dianou, ktorá dnes večer nocuje u nich na gauči, pretože po Dušanovom odchode skrátka nedokáže spať v jeho byte sama. Anna má pocit, že sa jej otec stará do vecí, do ktorých ho nič nie je a Mikuláš je roztrpčený, lebo svoju dcéru nikdy nepovažoval za typ ženy, ktorá ani sama nevie, s kým čaká dieťa! A presne ten dojem z nej práve teraz má...

Šakal a Timea sú nadšení, ako dokonale im vyšiel plán na prevzatie kontroly nad Danarchom a zničenie Daniela - a ako neuveriteľne ľahko sa im podarilo zneužiť pre svoje špinavé ciele Lukáša, nad ktorým opäť raz spoľahlivo zvíťazilo jeho obrovské ego. Ani jeden z nich nepochybuje o tom, že práve to mu raz zlomí krk. Timea zatiaľ netuší, že je len už otázkou času, kedy Šakal povolí uzdu Tiborovi, ktorého zatiaľ len tak-tak drží nakrátko, a prikáže jej, aby ju odstránil.

Keďže sa jej všetky jej vzdušné zámky začínajú rúcať ako domček z karát, rozhodne sa Andrea pre posledný zúfalý pokus o záchranu svojho domnelého šťastia - zájde za Teodorom a požiada ho o pomoc. Chce, aby Annu odstavil, hocijakým spôsobom. na oplátku mu sľúbi presnú polovicu z Danielových majetkov, keď ich teda na ňu prepíše tak, ako dúfa... No Teodor o žiadne majetky nestojí - jediné, čo ho zaujíma, je to, či Andreino dieťa je skutočne Danielovo, alebo... Jeho!

Po Mikulášových slovách je Daniel taký rozrušený, že skrátka nemôže inak, ako okamžite ísť za Annou a spýtať sa jej na rovinu, aká teda je pravda. No čo sa chce dozvedieť sa nedozvie, len si navzájom opäť ublížia v snahe dokázať si, že medzi nimi nič, ale naozaj nič nie je. No keby sa Daniel krátko po svojom odchode náhodou opäť vrátil, videl by, ako sa po Anniných lícach kotúľajú obrovské slzy.

Ibaže tentoraz si chce byť Daniel naozaj, naozaj istý, a tak urobí niečo nezvyčajné - zavolá Dušanovi, ktorý práve odchádza do Nemecka, a požiada ho o stretnutie. Nuž a Dušan, ktorý už nemá čo stratiť, mu napokon nielen potvrdí, že v skutočnosti je otcom Anninho dieťatka Daniel, pretože s ním nikdy k ničomu nedošlo a že po celý čas, čo žili pod jednou strechou, Anna spávala na gauči... Ale napokon mu povie pravdu i o všetkom ostatnom.

Teodor si u kúpeného lekára overí, čo už vlastne dávno tušil - že Andrea pri testoch potvrdzujúcich, že Daniel je otcom jej dieťatka podvádzala a že pravda je v skutočnosti presne opačná!

Po tom, čo sa Daniel práve dozvedel od Dušana, odrazu vidí všetky udalosti, ktoré ich s Annou rozdelili v úplne inom svetle. Zrazu všetko do seba zapadá ako dokonalé kúsky skladačky - postrelenie Teodora, Annino zatknutie v deň ich svadby, Mikulášova „nehoda", Annino nevysvetliteľné rozhodnutie ukončiť ich vzťah a odísť s Dušanom preč... A tak urobí to, po čom jeho srdce tak zúfalo túžil od chvíle, čo Annu stratil - zájde za ňou, nehľadiac na to, že je noc a zobudí celý dom... Povie jej, že pozná pravdu, ospravedlní sa jej a vyzná jej lásku! A keďže už ani jeden z nich nemá dôvod pred tým druhým niečo hrať, hoci to tak ešte pred hodinkou rozhodne nevyzeralo, znovu sa medzi nimi k slovu dostane to najhlavnejšie. Láska.

Dnes rozhodne nie je Timein najlepší deň, hoci o tom ešte nevie. Nielenže ju totiž Tibor neprestajne sleduje ako pes, vďaka čomu zistil, že Timea má akosi podozrivo blízko k mladej policajnej dôstojníčke z Rábekovho oddelenia, s ktorou sa stretla v garážach a ktorej odovzdala podozrivo vyzerajúcu a poriadne tučnú obálku s bohviečím... Ale ešte ju aj totálne prevalcuje Teodorovo priznanie, že podľa testov DNA je otcom Andreinho dieťaťa a že to považuje za svoju druhú, a možno i poslednú šancu od života - ako napraviť to, čo pri nej zmeškal, zanedbal a zbabral...

Sledujte v pondelok, 22. januára, o 5.45!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Neželaná nevesta: NOVÉ ČASTI - vo štvrtok, 18. júla, o 21.25!
Sledujte celé epizody na