DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 69. epizóda

17. 01 2018 06:30 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 69. epizóda
Druhý dych: 69. epizóda Foto: TV Doma

Anna Dianu veľmi dobre pozná a vie, že Dušana ľúbi! A nemýli sa, čo jej Diana napokon prizná...

Jakub je šokovaný, keď zistí, že Mária sa bez neho rozhodla prijať ponuku odísť pracovať na rok do Kanady. Veľmi ho raní, keď mu povie, že nevidí dôvod, aby sa s ním o čomkoľvek radila a ani mu nechce povedať, prečo napokon zmenila názor, keď pôvodne bola rozhodnutá ponuku odmietnuť a nehodiť ich vzťah za hlavu.

Po spoločne strávenej noci sa Diana a Dušan cítia veľmi zvláštne. Je evidentné, že im bolo spolu dobre, no ani jeden z ich nevie, ako to vníma ten druhý, a tak - možno v strachu z možného odmietnutia - zahrajú celú situáciu „do autu". Nemienia sa síce tváriť, že sa medzi nimi nič, to by bolo naozaj detinské, no snažia sa navzájom presvedčiť, že sa zrejme zblížili len preto, lebo sa v tej chvíli potrebovali, no nič vážnejšie to neznamená...

Mikuláš sa odmieta zmieriť s Anniným odchodom len tak bez boja. Márne sa ho Gitka snaží krotiť a dohovára mu - on je skrátka rozhodnutá dcére a potenciálnemu vnúčatku v odchode z domu zabrániť za každú cenu!

Dianu trápia výčitky svedomia vo či najlepšej priateľke - hoci to znie absurdne, má pocit, akoby Annu podviedla, keď sa vyspala s Dušanom! Annu to síce prekvapí, no jej reakcia je úplne iná, akej sa Diana obávala - nielenže sa vôbec nehnevá, ale pre oboch priateľov sa veľmi, veľmi teší. Hoci ju trošku zarazia Dianine slzy a jej nešťastný povzdych, že sa s Dušanom nedali dokopy a že sa to stalo len preto, lebo sa potrebovali a nič viac za tým hľadať netreba... Anna ale priateľku veľmi dobre pozná a vie, že to nie je pravda - že Diana Dušana ľúbi! A nemýli sa, čo jej Diana napokon prizná.

Keď do baru príde polícia a zatkne Paľa za krádež a poškodenie cudzej veci, rozmaznanú Karin to poriadne šokuje. No potvrdí sa, že je zbabelec, pretože jej strach z otcovho hnevu je priveľký na to, aby povedala pravdu. Lenka a Viktor sú z Paľovho rozhodnutia hotoví, no každý z nich má iný názor na to, ako a či mu pomôcť- A tak napokon dôjde k najhoršiemu - zahanbený a skrúšený Viktor sa Lenke totiž prizná, že jej nemohol povedať pravdu, pretože ho Paľo vydieral, že ak to urobí... On jej prezradí, že sa Viktor vyspal s Karin!

Pre Máriu je veľmi ťažké odpútať sa od Jakuba, ktorého veľmi ľúbi, no už sa rozhodla, pretože jej v srdci stále rezonujú slová jeho mamy a trápia ju výčitky, žeby sa Jakub kvôli láske k nej musel vzdať vlastných detí. Preto nielenže odmietne jeho návrh, že aspoň na krátky čas pôjde do Kanady s ňou, ale vzápätí mu povie, že by bolo lepšie, keby svoj vzťah ukončili, čím ho úplne prevalcuje a neskutočne rozhnevá...

Tentoraz sa Gitke, aj keď o tom zatiaľ netuší, vypomstí, že nedokáže udržať žiadne tajomstvo. Keď totiž Ilone prezradí, že otcom Anninho dieťatka je v skutočnosti Daniel a nie Dušan, nikým nepozorovaný si ich rozhovor vypočuje neželaný svedok - a ako na potvoru je ním práve Andrea!

Hoci sa Anna už zmierila s tým, že sama možno nikdy šťastná nebude, rozhodne sa pomôcť k šťastiu aspoň svojim priateľom. Zájde preto za Dušanom, ktorý si práve balí veci do Nemecka a prezradí mu, že ho Diana ľúbi - a už dosť dlho...

V Karin sa napokon predsa len pohne svedomie, prizná sa so svojím zlyhaním otcovi a spolu prídu na políciu, kde v poslednej chvíli zabránia Paľovi v podpísaní vymysleného priznania, kvôli ktorému by sa zrejme na dosť dlho presťahoval za mreže.

Neskutočne vytočená Andrea, ktorá sa panicky bojí, že sa jej plán na získanie vytúženého rodinného šťastia po Danielovom boku zrúti ako domček z karát, zájde za Annou a začne sa jej opäť sprosto vyhrážať. No Anna sa jej už nebojí a nenechá sa do ničoho tlačiť. Z mesta rozhodne nemieni odísť len preto, lebo si Andrea dupla - už aj sama to plánovala, takže je to len a len jej rozhodnutie!

Viktor sa márne kajá, Lenka mu jeho zlyhanie neodpustí. Pričasto ju sklamal a priveľmi ju zranil. Neverí jeho sľubom, že sa niekedy zmení. Je medzi nimi skrátka koniec, definitívny...

Daniel a Timea sa konečne vrátia zo služobnej cesty z Anglicka. Zdá sa, že si jeden na druhého za ten krátky čas dosť zvykli a vychádzajú spolu nadštandardne dobre. Keď Daniel pozve Timeu k sebe na „slovenský anglický čaj", zoznámi ju s Ilonou a Ivanom. A práve Ivan pri odchode z vily narazí na špicľujúceho Tibora, z ktorého sa rozhodne vymámiť, čo chystá. Lebo o tom, že to nie je nič dobré, nepochybuje ani na sekundu! Poriadne prekvapenie po návrate domov však čaká Andreu, ktorej sa z tváre hneď stratí víťazoslávny úsmev. Sotva sa jej totiž podarilo „zbaviť sa" Anny, už musí čeliť novej potenciálnej sokyni v súboji o Danielovu priazeň - Timei!

Sledujte vo štvrtok, 18. januára, o 5.45!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Neželaná nevesta: NOVÉ ČASTI - vo štvrtok, 18. júla, o 21.25!
Sledujte celé epizody na