DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 64. epizóda

10. 01 2018 06:25 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 64. epizóda
Druhý dych: 64. epizóda Foto: TV Doma

Na mol opitá Andrea sa začne sa liepať po Danielovi, robiac mu kázeň o tom, ako sa o ňu musí na úrovni postarať!

Anna absolvuje prvý ultrazvuk, podľa ktorého je v desiatom týždni tehotenstva. Keď sa na chodbe nemocnice nečakane zrazí s Máriou, nevie, ako má zareagovať na jej otázku, či je zdravá a v poriadku a čo ju do nemocnice priviedlo. Zachráni ju duchaprítomná Diana, ktorá Márii zamáva pred očami materskou knižkou a kvôli kamarátke zaklame, že čaká dieťa a Anna ju sprevádzala na jej prvý ultrazvuk... Ibaže o niečo neskôr sa šokovaná Mária náhodou dozvie pravdu - kolegyňa Janka, ktorej povie, že Anna je priateľkou jej syna, jej totiž zablahoželá k vnúčatku v desiatom týždni!

Viktorovi sa konečne podarí udobriť sa s Lenkou, no aj tak si uvedomuje, že ich vzťah ešte nie je celkom „v suchu" - kvôli Karininým lžiam, ktoré narozprávala Lenke, aby mu urobila láskavosť a zachránila tak ich rúcajúci sa vzťah. Lenka je teraz totiž rozhodnutá urobiť čokoľvek, aby dala Karin dokopy s Paľom, pretože uverila, že tak ako on je do nej bláznivo zahľadený, je i ona zamilovaná doňho...

Správou o tom, že vďaka Anne bude znova babičkou, je Mária zvláštne nadšená, a tak sa s touto skvelou novinkou hneď aj zdôverí Jakubovi, ktorý je veľmi rád, že ju konečne vidí usmiatu. Vôbec nepochybuje o tom, že otcom Anninho dieťatka je Daniel, keďže pred desiatimi týždňami boli ešte spolu, a preto za synom čo najskôr zájde, aby mu túto správu pekne zahorúca zvestovala. Daniela po nečakaných novinkách na chvíľu úplne onemie, a nemenej prekvapené sú i Ilona s Gitkou, ktoré po tejto „bombe" dokonca na ultrakratučkú chvíľočku celkom stratia reč a padnú im sánky!

Napriek tomu, že Andrea priviala do baru ako bohyňa pomsty obraňovať svoje teritórium pred Timeou a prehovoriť Teodora na spoluprácu. No márne mu sľubuje hory-doly, podľa Teodora už je na akékoľvek zasahovanie do záležitostí Danarchu neskoro... No ako úplná chudera sa Andrea cíti - ale i zachová -, keď sa nehľadiac na svoje tehotenstvo na mol opije a začne sa liepať po Danielovi, robiac mu kázeň o tom, ako sa o ňu musí na úrovni postarať!

Nielen Daniel, ale ani Gitka zjavne nepochybuje o tom, že dieťatko, čo Anna čaká, je Dušanovo. Preto je celá natešená, že jej milovaný Mikuláš bude starým otcom - a rozhodne mu túto novinku nemieni tajiť. No ešte čaká na správnu príležitosť...

Tento týždeň sa Mária po emocionálnej stránke cíti ako na hojdačke. Jej radosť z Anninho tehotenstva vystrieda rozčarovanie z Danielovej hnevlivej reakcie na túto správu a jeho zbabelého popierania možnosti, že by dieťa mohlo byť jeho. Vzápätí sa zoznámi s Jakubovou mamou ktorá však pochopiteľne netuší, že má pred sebou ženu, ktorá s jej synom nielen pracuje, ale i žije, nuž a krátko nato ju úplne odrovná sestrička Ivanka, keď na Jakuba spieva samé ódy, že je rodený otec, pretože sa dojemne stará o svoje krstniatko, ktoré mu mama na chvíľu zveria. Mária i Jakub totiž spolu mať deti nikdy nebudú...

To, ako skvele si Diana a Dušan rozumejú a že im je spolu dobre, si všimne i Anna, ktorú to zjavne teší. A možno práve to ju posmelí v jej rozhodnutí nájsť si urýchlene novú prácu mimo Bratislavy a odísť niekam, kde ju nikto nepozná a kde nestretne ani Daniela, ani Dušana. Napríklad v Námestove, kde hľadajú novú učiteľku - a k platu ponúkajú i učiteľský byt. Keď si príde domov po všetky potrebné dokumenty, musí pred otcom s pravdou von, hoci len polovičnou - prizná sa mu, že si hľadá novú prácu a plánuje sa odsťahovať z Bratislavy.

Svojím komplikovaným osobným životom totálne frustrovaný a prevalcovaný Daniel sa rozhodne využiť chvíľku čakania na Barborku, ktorú prišiel vyzdvihnúť z vyučovania, na krátky rozhovor s Annou. V kabinete však nájde len Dianu, pred ktorou predstiera, že sa len prišiel informovať o dcére a ktorá mu takticky naznačí, že ak sa chce s Annou pozhovárať, musí to urobiť čo najskôr...!

Sledujte vo štvrtok, 11. januára, o 5.50!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Sila ženy - vo štvrtok, 21. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na