DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 60. epizóda

04. 01 2018 06:35 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 60. epizóda
Druhý dych: 60. epizóda Foto: TV Doma

Keď Diana zbadá škatuľku od tehotenského testu, neveriacky sa Anny spýta, či je...? A Anna len nemo prikývne na súhlas.

Daniel je po tom, čo sa práve dozvedel z telefonátu, úplne mimo. Je bezradný, pretože nemá v zálohe žiaden plán B na záchranu firmy a rodinného imania... No nielen jeho deň sa dne nezačal práve najlepšie. Zvláštne sa cítia aj Anna s Dušanom, ktorí si nie sú istí, čo Diana naozaj tak dobre znáša zlé správy vo svojom živote a či si skutočne uvedomuje, aké následky pre ňu rozvod s manželom môže mať. Môže totiž vážne ohroziť jej snahu osvojiť si Števka! Nuž a poriadny šok utrpí aj Mária, ktorej Jakub oznámi, že pozval svoju mamu, pretože ich chce zoznámiť! Právom sa totiž obáva, že z ich neprehliadnuteľného vekového rozdielu nemusí byť „potenciálna svokra" dvakrát nadšená... A navyše sa predsa už dávno rozhodli držať svoj vzťah na všetkých úrovniach v tajnosti, a tak sa zbytočne pohádajú.

Anna poriadne vystraší Dianu a Dušana, keď jej znova príde nevoľno. Skromné raňajky, ktoré len pred chvíľou zjedla, skončia v záchode... Keď sa Jakub príde Márii ospravedlniť za svoje naliehanie, dopadne to katastrofálne. Znova sa pochytia - a navyše si ho jej nová sestrička Ivana pomýli s jej synom! Nuž a akoby to nestačilo, keďže Mária trvá na tom, že sa pred ostatnými budú tváriť ako dvaja cudzí ľudia, sklamaný Jakub začne priamo pred ňou s Ivanou otvorene flirtovať.

Dušan sa ponúkne Diane, že ju bude rád sprevádzať na celom tom nekonečnom maratóne kvôli plánovanej adopcii, čím jej veľmi pomôže a podrží ju, pretože sa ukáže, že je to ešte ťažšie a že bude musieť čeliť ďalším nečakaným problémom. Dokonca jej navrhne, že z nej pred úradmi spraví svoju asistentku, aby ju už nepovažovali za „sociálny prípad" a neschopnú postarať sa ani len o seba, nieto ešte o dieťa. Úprimné priateľstvo, vďačnosť a akási zvláštna neha ich k sebe znovu o čosi popostrčia. A tentoraz si to všimnú obaja, keď sa ich dlane na chvíľu v zdanlivo nevinnom geste spoja a prsty prepletú...

Pre Viktora, ktorý pri plánovaní výletu s Lenkou už tak trochu kalkuloval s peniazmi za predaj rodinných pozemkov, je menším šokom, keď sa od zdrveného Daniela dozvie, že z predaja nič nebude a že im hrozia vážne finančné suchoty. A brat sa mu zdôverí ešte s niečím - že síce možno je paranoidný, no má pocit, že sa ho ktosi pokúša zničiť! Zdá sa, že to Viktora vôbec neprekvapuje, no jedno veľké a pekelne trpké prekvapenie ho dnes, žiaľ, čaká - Lenka totiž pri upratovaní jeho ateliéru našla jeho skice nahej Karin a v hneve sa s ním okamžite rozíde!

Barman Ricky varuje Timeu, že ju dnes hľadal policajný vyšetrovateľ Rábek a chcel s ňou hovoriť. A mladá šéfka sa rozhodne o tento problém postarať osobne - a to hneď! A tak sa dostaví na policajnú stanicu podať výpoveď... Približne v rovnakom čase sa Daniel horúčkovito snaží nájsť nejaké riešenie, ako zachrániť seba, firmu i rodinný majetok, no zdá sa to beznádejné. Navyše mu v tom pomáha už len Laura pretože nahnevaný a sklamaný Lukáš naňho len vyštekol pár hnevlivých výčitiek a demonštratívne tresol dvermi.

Anna už má dosť skľučujúcej neistoty a rozhodne sa urobiť si konečne tehotenský test, aby potvrdil alebo vyvrátil jej podozrenie. Keď sa domov nečakane vráti Diana a zbadá na poličke otvorenú škatuľku od tehotenského testu, razom do seba všetko zapadne ako puzzle. No i tak sa Anny neveriacky spýta, či je...? A Anna len nemo prikývne na súhlas.

Sledujte v piatok, 5. januára, o 5.50!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Posadnutá študentom - v piatok, 22. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na