DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 54. epizóda

20. 12 2017 06:25 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 54. epizóda
Druhý dych: 54. epizóda Foto: TV Doma

Andrea Anne dôrazne pripomenie, na čom sa svojho času dohodli - a čo stane, keď sa podľa toho nebude správať!

Laura a Lukáš neveriacky počúvajú poriadne špinavé novinky o ich investorovi, ktorý momentálne sedí vo vyšetrovacej väzbe podozrivý z podvodu, čo pre nich môže byť v podstate tiež likvidačné, keďže žiadna z neskutočne vysokých faktúr teraz nemôže byť vyplatená... Daniel o tom zatiaľ vôbec nič netuší, pretože je ešte stále v nemocnici. Sedí u Jakuba, ktorý si ho odchytil pred Barborkinou izbou, aby sa porozprávali o tom, ako má Daniel - ako musí - do svojho i dcérinho života zakomponovať Annu, pretože inak Barborka nikdy úplne neuzdraví! Okrem toho sa mu Jakub tiež snaží vliať novú silu a prebudiť jeho bojovnosť, ktorá sa kamsi vytratila, a tak mu porozpráva o svojej osudovej náklonnosti k staršej lekárke, ktorej sa napriek všetkým komplikáciám a nepriaznivej konštelácii hviezd nikdy nevzdal...

Manželstvo Milana a Klaudie pripomína bojisko po poslednej bitke - ruiny, smútok, sklamanie a žiadna nádej či vyhliadky do budúcnosti... Dušanovi zase evidentne výrazne odľahne, keď sa od Anny dozvie, že sa k Danielovi už nikdy nevráti, pretože Daniel už dnes žije s Andreou a dokonca spolu čakajú dieťa. Znovu ho to posmelí, aby jej navrhol spoločný život v Nemecku, kam sa on kvôli kúpe wellness centra vracia už zajtra! No vytúženej odpovede sa od nej nedočká. Teda, aspoň zatiaľ nie.

Frustrovaný Lukáš sa na Daniela nedokáže ani len pozrieť. Najradšej by ho zmlátil! A tak asi neprekvapí, že ho jeho kroky podvedome zavedú do baru za Timeou, ktorej bez váhania ponúkne svoje služby ako architekta.

Opäť sa raz ukáže, aká je Andrea talentovaná herečka. Tentoraz zahrá pred Gitkou mimoriadne dojemné divadielko citlivej, osudom ťažko skúšanej ženy, ktorá chce každému len to najlepšie a ktorá neskutočne trpí nielen kvôli vlastným boľavým spomienkam, ale tiež kvôli poznaniu, že ju otec jej nenarodeného dieťatka nemiluje... Ibaže Gitka našťastie nie je včerajšia a Andreu už má dávno prečítanú. A tak jej, aby reč nestála, povie, ako sa veľmi teší, že je Barborke už oveľa lepšie, pretože ju Anna vyliečila! To samozrejme vyvolá na Andreinej tvári neskutočne kyslý výraz...

Kým Daniel a Laura márne hľadajú riešenie, ako vybŕdnuť z problémov, Timea a Šakal oslavujú hroziaci krach Danielovej firmy, a tým pádom vlastne i to, ako dokonale vyšiel Timein diabolský plán. Ponížený a zahanbený Teodor je šokovaný, keď zistí, že Timea ho zjavne natoľko nenávidí, že mu nedovolí ani len so cťou odísť z firmy!

Anna sa poteší, keď jej kamarátka Diana prezradí, že chce požiadať o zverenie Števka do pestúnskej starostlivosti. Nanešťastie sa však Diana nádeja, že vďaka tomuto kroku zachráni svoje rozpadávajúce manželstvo... Po návšteve Barborky sa Milan zastaví i za Máriou - a pri tej príležitosti sa dosť nešťastným spôsobom dozvie, že mu Klaudia opäť nehanebne klamala.

Timea kuje železo, kým je horúce. Dotlačí Daniela do stretnutia, na ktorom chce dohodnúť ich spoluprácu - a keďže je v podstate ich jedinou klientkou, ktorá s nimi ešte má záujem spolupracovať, Laura ho povzbudzuje, aby sa veľmi snažil vyjsť jej vo všetkom v ústrety. Približne v rovnakom čase Andreu poriadne rozladí, keď príde do nemocnice navštíviť Barborku a zbadá u nej Annu. Na nenávidenú sokyňu si preto počká a dôrazne jej pripomenie, na čom sa svojho času dohodli - a čo stane, keď sa podľa toho nebude správať!

Keď sa Teodor od barmana Rickyho dozvie, že videl v garážach Tibora, hneď si dá dve a dve dohromady a ponáhľa sa zachrániť Timeu, pretože si je absolútne istý, na ňu Tibor striehne! A nanešťastie sa nemýli...

Sledujte vo štvrtok, 21. decembra, o 5.40!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Posadnutá študentom - v piatok, 22. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na