DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 52. epizóda

18. 12 2017 06:20 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 52. epizóda
Druhý dych: 52. epizóda Foto: TV Doma

Annu správa, že Daniel čaká s Andreou dieťa a že bývajú pod jednou strechou, zasiahne ako blesk z jasného neba!

Nezvládnuteľného Tibora, ktorý drží v zajatí Števka i Teodora a vyhráža sa im smrťou, prekvapivo spacifikuje Timea, ktorá sa o všetkom dozvedela od vystrašenej Anny. Keď malého utečenca viditeľne otrasený Teodor znovu vráti Anne, dôrazne ju varuje pred Tiborom - pretože nabudúce už ho určite nik nezastaví... Diana, Dušan a Anna sa zúfalo snažia nájsť spôsob, ako chlapcovi pomôcť a zároveň mu zabezpečiť rodinné zázemie, ktoré mu až dosiaľ osud tak vytrvalo upiera.

Gitka dnes nemá najlepší deň... Najprv sa do nej a do Ilony obula Andrea, pretože sa jej nepáči, že spochybnili Danielovo konanie v súvislosti s ňou a Annou, nuž a teraz je zase kvôli nej veľmi smutný Mikuláš, ktorého zaskočila nadšeným štebotaním o návrate jeho dcéry - až do tejto chvíle totiž o tom, že je Anna späť, ani len netušil! Vôbec preto nepochybuje, že sa naňho Anna hnevá za to, ako sa k nej správal... Napokon ho zo sebaľútosti veľmi rýchlo vytrhne práve Gitka, keď ho pošle za Annou porozprávať sa a naliať si čistého vína!

Klaudia má zo svojho manžela Milana čudný pocit. Zdá sa jej, že sa správa nejako zvláštne, akoby vôbec nebol vo svojej koži - niečo iné povie a iné urobí... A nanešťastie nie raz. Napokon sa ale nechá učičíkať jeho prísľubom, že im zaplatí pobyt v kúpeľoch. Je touto predstavou taká nadšená, že si vôbec nevšimne, že Milan zbledol, posmutnel a hlboko si povzdychol, akoby sa naňho práve zrútila váha celého sveta...

Nešťastný Jakub sa môže len bezmocne prizerať, ako Daniel svojím ďalším nezmyselným výbuchom hnevu po jeho slovách, že jeho vzťah k Anne je pre uzdravenie jeho dcérky kľúčový, dosiaľ úplne apatickú Barborku rozplakal. Vzápätí sa za dverami jej nemocničnej izby Daniel do Jakuba zlostne pustí a začne mu vyčítať jeho nekompetentnosť ako psychiatra. No keď mu Jakub vysvetlí, že z jeho strany šlo o cielenú taktiku, ako u Barborky vyvolať aspoň nejakú reakciu a že ak on ako jej otec skutočne chce, aby sa začala uzdravovať, bude musieť nájsť vo svojom živote miesto pre Annu, pretože len ona môže dievčatku pomôcť, pochopí. A tak zatne zuby, zabudne na chvíľu na svoju hrdosť a zavolá Anne!

Pri nečakanej návšteve Milanovho domnelého zamestnávateľa v starožitníctve sa šokovaná Klaudia dozvie pravdu, ktorú pred ňou je manžel úzkostlivo skrýval - že ho kvôli jeho niekdajším problémom s alkoholom považujú za nespoľahlivého, a preto ho nik nechce zamestnať!

Anna má s otcovej návštevy zmiešané pocity. Síce ju teší, že sa ich vzťah znovu napravil, no na druhej strane má čo robiť, aby sa pred otcom nezosypala po správe, ktorá ju zasiahla ako blesk z jasného neba - že Daniel čaká s Andreou dieťa a že bývajú pod jednou strechou! Pred otcom to zahrá dostratena, akoby práve to bol dôvod jej odchodu s Dušanom, no po otcovom odchode jej krásnu tvár zalejú slzy a jej žiaľ ju úplne prevalcuje... Daniel ju márne čaká na dohodnutom stretnutí. Nedvíha mu ani len telefón. Rovnako márne sa na ňu teší i Gitka, ktorá špeciálne kvôli nej robila šúľance - a ktorá preto poriadne vyčistí Mikulášovi žalúdok.

Diana urobí na Dušana veľký dojem, keď mu prezradí, že reálne zvažuje možnosť osvojiť si Števka! Približne v rovnakom čase, no o pár kilometrov ďalej, sa ponížený mafián Tibor so zbraňou v ruke chystá pomstiť Timei...

Sledujte v utorok, 19. decembra, o 5.40!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Posadnutá študentom - v piatok, 22. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na