DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Druhý dych: 51. epizóda

15. 12 2017 06:25 | www.tvdoma.sk
Druhý dych: 51. epizóda
Druhý dych: 51. epizóda Foto: TV Doma

Anna v strachu o Števkov život neváha ani minútu a zájde za Teodorom - požiadať ho o pomoc!

Ešte o čosi väčší šok, ako utrpel Daniel, keď pred dverami Barborkinej izby na trafil na Annu, utrpí ona, keď zistí, v akom zlom psychickom stave dievčatko je - a že z toho navyše Daniel viní ju. Zoči-voči jeho bezmocnému hnevu a výčitkám by mu najradšej konečne povedala pravdu, no vie, že nesmie, a tak je ostanú len oči pre plač...

Laura sa márne snaží vymámiť z Lukáša, čomu sa venuje vo voľnom čase. Rozhodne jej nemieni vešať na nos svoje tajné kšefty s Timeou, preto jej prezradí len toľko, že „konkurencia nespí"... Mária je príjemne prekvapená nielen tým , že Klaudiin zdravotný stav sa výrazne zlepšil, ale tiež tým, keď jej svatka prezradí, že Milan úplne prestal piť a konečne sa im obom začína dariť - teda samozrejme nebyť toho, čo sa teraz stalo s Barborkou.

Hoci sa Dušan i naďalej snaží byť Anne oporou a utešiť ju v jej žiali, obaja si bolestne uvedomujú, že sa medzi nimi začína vytvárať akási čudne prázdna priepasť - a Dušan cíti, že sa mu Anna nezadržateľne vzďaľuje... Daniel sa veľmi trápi - a svoj žiaľ a bezradnosť sa znovu snaží utopiť v alkohole, čo si samozrejme s veľkou nevôľou všimne všetečná Ilona, ktorá mu hneď aj patrične zdvihne mandle, keď sa zase začne ľutovať a zo všetkého zlého viniť Annu. Stačí na to jediná otázka - prečo je vlastne vo vile nasťahovaná Andrea?!

Timeiným hraným záujmom a chválou povzbudený Lukáš akoby zrazu stratil kontakt s realitou - začne preceňovať svoje schopnosti a zhadzovať Danielove zásluhy! Malého Števka tvrdo zasiahne, keď si nepozorovane vypočuje časť rozhovoru Anny a Dušana a vyrozumie z neho, že ho chcú umiestniť do detského domova...

Zákerná Andrea vycíti, že je pre ňu Annin návrat reálnou hrozbou, a tak začne do Daniela hustiť množstvo nezmyslov - a zdá sa, že uňho padli na úrodnú pôdu, pretože keď Anna príde znovu navštíviť Barborku, od sestričky sa dozvie, že na výslovné prianie jej otca ju k nemu nesmú pustiť! No našťastie je tu ešte Jakub, ktorý má na Anninu úlohu pri zotavovaní Barborky úplne iný názor a nemieni sa trápeniu svojej malej pacientky len tak nečinne prizerať. A povie to obom bývalým snúbencom aj na rovinu napriek tomu, že veľmi dobre vie, že túto informáciu rozhodne neprivítajú nadšenými ováciami. Nemýli sa - Daniel je taký nahnevaný, že spochybní jeho kompetencie a rozhodne sa zveriť ju inému lekárovi!

Kým sa nešťastná Anna so všetkým trápením zveruje Diane, Dušan sa riadne vystraší, keď po návrate z nákupov zistí, že počas jeho neprítomnosti Števko niekam zmizol! Nechal mu len odkaz, že bude u Diany - no tam nedorazil... Anna v strachu o jeho život, veď čo ak ho náhodou našli mafiáni, neváha ani minútu a zájde za Teodorom - požiadať ho o pomoc! Ten tak trochu prekvapivo bez zbytočných vykrúcačiek súhlasí, pretože správne vytuší, že ak sa chlapec dostal do rúk nemilosrdného Tibora, je ho život visí na vlásku! Keď sa jeho najhoršie obavy potvrdia, pritlačí na Tibora, aby Števka pustil, no neovládateľný zabijak sa mu vzoprie, omráči ho, spúta a potom naňho opovržlivo namieri zbraň...!

Sledujte Druhý dych v pondelok, 18. decembra, o 5.40!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Posadnutá študentom - v piatok, 22. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na